Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

BJORG LAMBRECHT’İN İÇ KANAMA NEDENİYLE ÖLDÜĞÜ AÇIKLANDI

Polonya Turu’nun Pazartesi günü koşulan üçüncü etabında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Lotto Soudal’lı genç bisikletçi Bjorg Lambrecht’in ölüm nedeniyle ilgili olarak takım doktoru Maarten Meirhaeghe’den açıklama geldi. Çarşamba günü yapılan basın açıklamasında Meirhaeghe; Lambrecht’in karaciğerinde meydana gelen yırtılma sonucu iç kanama geçirdiğini ve bunun kalp durmasına neden olduğunu belirtti.

Meirhaeghe, “Bjorg, büyük bir iç kanamaya sebep olan karaciğer laserasyonuna bağlı kalp durması sebebiyle hayatını kaybetti. Bu kazayla Bjorg, mümkün olabilecek en büyük şanssızlığı yaşadı.” dedi. Ölümün hastanede gerçekleşmesiyle ilgili olarak da konuşan Meirhaeghe, “Yer ve zaman sonuçları etkileyen şeyler değildi. Böyle travmatik bir sonuç hastanede çıkmış olsa bile kötü bir sonucun gerçekleşme ihtimali ilk andan itibaren mevcuttu” dedi.

Lambrecht, Pazartesi günü koşulan üçüncü etapta yarışın bitimine 100 km kala peloton içerisinde seyrederken düşmüş ve yolun kenarında bulunan beton menfeze çarpmıştı. Neden düştüğü halen belli olmayan Lambrecht ile birlikte kazaya karışan başka bisikletçi olmadığı da bildirildi.

Lotto Soudal, üçüncü etabın bitiminden kısa bir süre sonra 22 yaşındaki bisikletçinin ölüm haberini doğrulayan bir açıklama yayınladı. Etap sonrası tüm kutlama ve seremonilerin iptal edildiği yarışta, bir sonraki gün koşulan etap da Bjorg’ün anısına nötralize edildi. Takımların kollarında siyah bantlarla yarıştıkları dördüncü etapta Bjorg’ün ekibi Lotto Soudal yarışında başından sonuna dek pelotonun en önünde yer aldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLET YOLLARI YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Haberler

GÜÇ DENGESİ

Editoryal

ANTALYA’DA KARMA UYGULAMA ÇÖZÜM GETİRMEDİ

Haberler

LOTTO-SOUDAL, TAKIM BİSİKLETLERİNİ SATIŞA ÇIKARIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!