Bizimle iletişime geçin

Haberler

“ARTÇILARI KALBİMİZDE” SLOGANIYLA DÜZCE’DEN KOCAELİ’NE PEDAL ÇEVİRECEKLER

Marmara depreminin 20. yılı anısına Türk Kızılayı tarafından düzenlenecek bisiklet turunda bisikletseverler, “artçıları kalbimizde” sloganı ile pedal çevirecek. Düzce ve Yalova’da bir araya gelecek olan Kızılay çalışanları ve bisikletseverler, depremden en çok etkilenen güzergâhları geçerek Kocaeli’ne gidecek.

Kızılay’ın Kaynaşlı’daki Bölge Afet Yönetim Merkezi’nde düzenlenecek törenle başlayacak olan bisiklet turu 130 kilometrelik güzergahta gerçekleştirilecek.

Kızılaycı ve bisikletçilerden oluşacak grup yaklaşık 6 saat boyunca pedal çevirecek. Yalova’dan ise onlarca kişi bisiklet ve motosikletleriyle Kocaeli’ne hareket edecek. Marmara depreminde yaşanan acıları unutturmamak, deprem ve sonuçlarını hatırlatmak için düzenlenen etkinliğe Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da katılacak.

Genel Başkan Kınık, bisiklet sürüşüne Kocaeli Uzuntarla mevkiinde katılarak, varış noktasına kadar bisikletseverlerle pedal çevirecek ve deprem gerçeğinin bir kez daha hatırlatılmasına destek olacak. Bisiklet sürüşünün Düzce Kaynaşlı’daki başlangıcını ise Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan yapacak.

Etkinlik programı ise şu şekilde olacak:

16.08.2019-Cuma

20.00: Anma Programı (Gölcük Limanı)

17.08.2019-Cumartesi

11.00: Bisiklet Turu Startı (Adres: Türk Kızılay Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü-Darıyeri Yörükler Köyü Tem Otoyolu Gişeler Yanı Kaynaşlı / Düzce)

14.00: Bisiklet ve Motosiklet Turu Startı (Adres: Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırmaları Enstitüsü-Yalova)

15.00: Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın bisiklet turuna katılımı (Adres: Kocaeli Uzuntarla mevkii-Parkur mola istasyonu-Kocaeli)

17.00: Varış/Karşılama Töreni (Adres: Double Tree By Hilton Kocaeli- Ataevler, Özgürlük Cd No:4B Kartepe/Kocaeli)

19.00: Vefa Gecesi Programı (Adres: Double Tree By Hilton Kocaeli)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!