Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

TÜRK MİLLİ TAKIMI TOUR OF SZEKLERLAND’DA YARIŞTI

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen 2.2 kategorisindeki  Szeklerland Turu’nda yarışmak için Romanya’ya giden Türk milli takımı sporcuları,  7 Ağustos’ta start alan turda mücadele etti. Romanya’ya giden milli takım kafilesinde ise Mustafa Sayar, Burak Abay, Halil İbrahim Doğan, Yunus Emre, Ahmet Örencik, Serkan Balkan ve Antrenör Kairat Baigudinov yer aldı.

İlk gün gerçekleşen 5 kilometrelik açılış etabının ardından 197.3 kilometrelik yol yarışında mücadele eden milli takım, günü Burak Abay’ın sekizinciliği ve Mustafa Sayar’ın 11.liği ile tamamladı.

Bir sonraki gün koşulan 198.4 kilometrelik ikinci etapta ise milli sporcu Serkan Balkan, tırmanış mayosunu üzerine geçirmeyi başardı. Miercurea Ciuc’da koşulan etabın sonunda Burak Abay 15. olurken, Mustafa Sayar 21.,  Halil İbrahim Doğan ise 23. sırayı aldı.

Turun son gününde ise önce bireysel zamana karşı ardından yol yarışı koşuldu. 10 kilometrelik bireysel zamana karşı etabında Mustafa Sayar aldığı dokuzunculukla en iyi dereceyi elde ederken Burak Abay 23., Halil İbrahim Doğan ise 32. sırada etabı tamamladı.

Hemen ardından koşulan 122 kilometrelik turun son etabı olan yol yarışını ise Halil İbrahim Doğan 20., Mustafa Sayar 27., Burak Abay 35. sırada tamamladı.

Tur sonunda genel klasmanda aldığı 13.lük ile en iyi dereceyi Mustafa Sayar elde ederken Burak Abay 18., Halil İbrahim Doğan  23., Serkan Balkan ise 70 sporcu arasından 43. sırayı alarak yarışı tamamladı.

Turun ikinci gününde kazandığı tırmanış mayosunu son etapta Romen sporcu Vlad-Nicolae Dobre’ye devreden Balkan, klasman ikincisi olarak turu tamamladı.

10 Ağustos’ta son bulan üç günlük turun ardından Polonya’ya giden Türk milli takımı, burada tek günlük üç farklı yarışta mücadele etmeye hazırlanıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİNİN YAKIT ALTERNATİFLERİ VE GLİSEMİK ENDEKS

Editoryal

EUROBIKE 2019: ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER

Haberler

HAFTADA 3 ALTIN ANTRENMAN

Editoryal

GRAND PRIX VELO ERCİYES’TE ZAFER ONUR BALKAN’IN

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!