Bizimle iletişime geçin

Haberler

BURSA’DAN YOLA ÇIKAN BİSİKLETÇİLER DOĞA İÇİN PEDALLIYOR

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü üyelerinden oluşan 5 kişilik bir ekip, yaklaşık 700 kilometre sürecek bir bisiklet turuna çıktı.  Geçtiğimiz yıl “doğa için pedalla” sloganıyla Karadeniz turu yapan ekip, bu yıl ise yine aynı sloganla Bursa’dan Marmaris’e uzanacak yeni bir tura başladı.

Sağlık memurundan İngilizce öğretmenine farkı meslek gruplarından katılımcıları barındıran ekip, geçtiğimiz hafta sonu Bursa’dan yola çıktı. 8 gün sürecek turda bisikletçiler Balıkesir, Manisa, İzmir illerinden geçerek Muğla’ya ulaşmayı planlıyor.

İbrahim Erkut, Berat Sunan, Abdürrahim Aslan, Seyithan Arslan ve Fırat Ekinci’den oluşan ekip geçtikleri şehirlerin tarihi yerlerini de ziyaret edeceklerini bildirdi.

Ekip adına konuşan Abdurrahim Aslan, “Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü 2014 yılında kuruldu. Amacımız otomobil ve motorlu taşıtların arttığı bu dönemde insanları hem sağlık hem de çevre açısından bisiklete yönlendirmektir.” dedi. 

2016 yılından itibaren Türkiye’nin her yerine ulaşma amacıyla turlar yapmaya başladıklarını belirten Aslan, “ilk turumuzu geçen sene Karadeniz bölgesine gerçekleştirdik. Bu sene de Bursa’ya uğradık. Bursa’dan başlayıp Marmaris’te bitireceğiz ve yaklaşık 700 kilometre sürecek. 7-8 günlük bir tur olacak. Sloganımız yine ‘doğa için pedalla’” dedi.

Gittikleri her yerde insanlar tarafından oldukça güzel karşılandıklarını belirten Aslan; kulüp olarak engelli ve down sendromlu özel bireylerle de turlar gerçekleştirdiklerini ve kulüplerini özel kılan noktanın bu olduğunu ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!