Bizimle iletişime geçin

Haberler

10. ULUSAL YENİCE DAĞ BİSİKLETİ KUPASI

Karabük Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından ve bu yıl onuncu kez organize edilen Ulusal Yenice Kupası Dağ Bisiklet yarışları 170 bisikletçinin katılımıyla dün gerçekleştirildi.

Ihlamur Teras ve Yazıköy güzergahları arasında yapılan Yenice MTB Cup müsabakalarında 4.8 km parkurda üç tur atan genç kadınlar kategorisinde Azize Bekar birinciliği, Sevim Gerçek ikinciliği, İremnur Korkmaz da üçüncülüğü elde ettiler.

Yıldız kadınlar kategorisinde de yine üç tur atan sporculardan Funda Taşkın birinci, Ekin Ereke ikinci, Pelin Altekin de üçüncü oldu.

Yıldız erkekler kategorisinde ise Mehmet Can birinci, Eren Kaim ikinci, emre Şen üçüncü olurken büyük kadınlar kategorisinde beş tur atan Rafiye Başat birinci, Zehra Kargın ikinci, Keziban Koyun üçüncü oldu.

Yedi tur atan büyük erkekler kategorisinde ise Zeki Kaygısız birinci, Süleyman Sefa Temel ikinci, Abdurrahim İnal üçüncülüğü elde etti. Genç erkekler kategorisinde ise Samet Bulut birinci, Esat Ceylan ikinci, Ahmetcan Akpınar ise üçüncülüğü elde etti.

Master 30 erkekler kategorisinde Muhammer Yıldız birinciliği, Yiğit Yazıcı ikinciliği, Oğuz Özçelik de üçüncülüğü elde ettiler. Master 40 erkekler kategorisinde ise Emin Burak İzmirlioğlu birinci, Murat Karaca ikinci, Altan Şirin üçüncü oldu. Master 50 erkekler kategorisinde Mehmet Bozdemir birinci olurken Mustafa Bal ikinci, Kadir Koymalı da üçüncü oldu.

Seyir Terasında yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödül ve madalyalarını Karabük Valisi Fuat Gürel, Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ve diğer protokol üyeleri verdi.

Ödül töreninde konuşma yapan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan bisiklet yarışlarının geleneksel hale geldiğini ve bu yıl onuncusunun yapıldığını belirtti. Başkan Çaylı, Yenice Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi Yenice tanıtımı için yapmaya devam edeceklerini de ifade etti.

Karabük Valisi Fuat Gürel ise “Yenice ilçemiz fauna ve flora açısından dünyanın gerçekten gözbebeği bir yer. Buranın korunarak geleceğe taşınması ama aynı zamanda da tanıtılması gerekir. Bu faaliyet çok önemli. İnşallah bizlerde üzerine birkaç etkinlik ekleyerek bölgemizi hem Türkiye’mize hem de dünyaya açmak için neler gerekiyorsa gayret göstereceğiz.

Kasım ayı içerisinde 13-17 Kasım içerisinde Yenice’nin değişik yerlerinde foto safari ve kısa film yarışması düzenleyerek ülkemizin değişik yerlerinde bu tür gayretler içerisinde olan arkadaşlarımızı buraya davet edeceğiz. Onların gözüyle Yenice’yi görüp ülkemize ve dünyaya tanıtmaya gayret göstereceğiz. İnşallah Yenice’de bu tür etkinlikleri artırarak bu bölgenin tanıtımına katkıda bulunmaya çalışacağız. Bu etkinlik gerçekten çok değerli. Bisiklet federasyonuna, kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!