Bizimle iletişime geçin

Haberler

LASSA’DAN 2020 DÜNYA DAĞ BİSİKLETİ MARATON ŞAMPİYONASI’NA DESTEK

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Lassa, belediyenin ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı himayesinde 2020’de kentte gerçekleştirilecek Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’nın ana sponsorlarından biri oldu.

Brisa İzmit Fabrikası’nda, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel, Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası Yarış Direktörü Aziz Sırnaç ve Lassa Bisiklet Takımı’nın katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, törende yaptığı konuşmada, bisiklet sporunun Türkiye’deki başarısına değinerek, şunları söyledi:

“Bugün burada ülkemiz için hatta dünya için bir gurur kaynağı olan ve başarı trendini yakalamış, hem kalitesiyle hem de yapmış olduğu sosyal aktivitelerle gerçekten ülkemizde adından söz ettiren Brisa Lassa’yı tebrik ediyorum. Bildiğiniz üzere 2020 Dünya Dağ Bisikleti Turnuvası Sakarya’mızda gerçekleştirilecektir. 2020 yılında şehrimizde düzenlenecek Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nın ana sponsorlarından biri olan Lassa ile imzalanan anlaşmanın hayırlı olmasını diliyor, Lassa nezdinde tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Şampiyonanın Sakarya’da yapılacak olmasının kendileri için büyük bir gurur olduğunu belirten Yüce, “Hem bisiklet kültürünün yaygınlaşması hem de şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak bu şampiyonaya şehir olarak en iyi şekilde ev sahipliği yapacağız. Bisiklet takımımızın başarılarının yanı sıra şehrimizin her alanına yayılan bir farkındalık oluşturacak, Sakarya’da pedal çeviren şehir imajını yaygınlaştıracağız. 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz MTB Cup yarışlarına tüm bisiklet sevdalılarını davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel de bu sponsorluk ile Türkiye’de sporun ve sporcunun gelişimine katkı sunduklarını belirtti.

Lassa’nın Türkiye’de doğup 80’e yakın ülkede başarı kazanan, ülkenin en güçlü markalarından biri olduğunu dile getirerek, “Her zaman Türk sporunun gelişimine ve gelişmesine katkı sağlamak adına çalışmalar gerçekleştirdik. Ülkemizde bisiklet sporuna Lassa Bisiklet Takımı ile destek vermeye 40 yıl önce başladık. Her zaman birçok başarıya imza atmış olan takımımız hem ulusal hem de uluslararası arenada ülkemizi temsil etmektedir.

Lassa olarak, 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası ile etkinlikte hem organizasyona hem de Lassa Bisiklet Takımı ile sporcularımıza sağlam bir destek sunacağız. Sporcularımız, yöneticilerimiz ve vatandaşlarımız ile şampiyonaya ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Sponsorluk anlaşması sonrasında da açıklamalarda bulunan Başkan Yüce, “Ülkemiz adına gurur kaynağı olan Ayçiçek Bisiklet Vadisini Sakarya’mızın hatta ülkemizin hizmetine sunduk. Kısa süre önce Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. İnşallah 2020 yılında da dünyanın gözü Sakarya’da olacak. Böyle bir etkinliğin şehrimizde ve ülkemizde olmasından dolayı büyük bir gurur ve heyecan içerisindeyiz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak gereken tüm çalışmaları yapacağız. Şampiyonayı en iyi şekilde icra edeceğiz. Destekleri ve himayeleri dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımıza, değerli sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Lassa’nın yanı sıra Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye de 2020 yılında Sakarya’da düzenlenecek Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’nın ana araç sponsorluğunu üstlenmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!