Bizimle iletişime geçin

Haberler

SKODA’NIN İLGİNÇ TASARIMIYLA ŞAŞIRTAN ELEKTRİKLİ BİSİKLETİ

Son dönemde elektrikli bisiklet tarafına yönelik çok büyük bir talep mevcut. Firmalar da bu yüzden ilginç modeller geliştiriyor. Bunlardan birisi de Skoda. Günümüzde birçok elektrikli bisiklet modeli bulunuyor. Farklı bütçelere yönelik birçok farklı çözüm bulmak mümkün. Peki ileride nasıl modeller karşımıza çıkacak?

İşte bunun cevabını Klement konsepti ile büyük otomobil üreticisi Skoda veriyor olabilir. Kısa süre önce görücüye çıkan Klement, alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Çok kalın bir gövdesi bulunan bisikletin bünyesinde görebileceğiniz üzere standart bir pedal sistemi yer almıyor.

Bunun yerine ayakların koyulduğu alt bölüm hareketli tasarlanmış. Burası ileriye ittirildiği zaman bisiklet hızlanıyor, geriye çekildiği zaman ise yavaşlıyor. Bu kontrol yapısıyla adeta bir elektrikli motosiklete dönüşen bisikletin teknik detayları ise şöyle:

Modelin arkasında tek bir 4-kW motor yer alıyor. Bisikleti saatte tam 45 km hıza çıkarabilen bu motor, gerçekten oldukça güçlü. Gücünü ise iki adet çıkarılabilir 1,250 Wh lityum-iyon pilden alan bisiklet, burada 62 km menzil sunuyor.

Toplam ağırlığının 25 kg olduğu aktarılan elektrikli bisiklet, standart disk frenler kullanıyor ve ek olarak özel telefon bağlantısıyla geliyor. Aynı zamanda özel bir uygulaması da bulunan bisiklet, menzil / hız gibi verileri telefondan gösterebiliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!