Bizimle iletişime geçin

Haberler

CERAMIC SPEED, YENİ ÇEKİŞ SİSTEMİ DRIVEN’I GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Ceramic Speed, %99 verimlilik iddiasıyla tasarladığı yeni çekiş sistemi Driven’i geliştirmeye devam ediyor. Bu noktada Colorado Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü ile çalışan marka, sistemin güncellenmiş yeni versiyonu ile tasarımla ilgili soru işaretlerine cevap veriyor.

Öncelikle sistemin çalışma prensibini gösteren bir video yayınlayan firma,  sistemin geleneksel tasarımlara göre nasıl daha verimli çalıştığını açıklıyor.

Zincir ve aktarıcıların yerine 21 seramik rulman ve karbon şaftı koyan Ceramic Speed’in yeni çekiş sisteminde vites değişimi, kaset tarafındaki rulman grubunun şaft içindeki bir motorla hareket ettirilmesi ile sağlanıyor. Kablosuz ve elektronik vites sistemiyle çalışması ile birlikte zincir sürtünmesinden kaynaklı güç kaybının tamamen ortadan kalkmasına bağlı olarak %99 oranında verimlilik sağladığı iddia edilen sistemin test edilmesi sürecine de başlandı.

Velodromda gerçekleştirilen sürüş testlerinin yanı sıra Specialized’in rüzgar tüneli testlerinden de geçirilen Driven’in, şimdiye kadar test edilmiş en aerodinamik aktarıcı sistemine sahip olduğu belirtildi. Öte yandan sürücü tarafından ne kadar güç uygulanırsa uygulansın sistemin kusursuz çalışmaya devam ettiği de elde edilen sonuçlar arasında.

Driven ile ilgili akıllardaki bir diğer soru işareti ise dağ bisikletleri için de uygulanabilir olup olmadığı idi. Bu noktada başlangıçta yalnızca yol bisikletlerine özgü olarak sunulan tasarımın, dağ bisikletleri için de 1×13 dişli kombinasyonu ile denendiği açıklandı.

Ceramic Speed’deki mühendisler, kablosuz, elektronik ve şaft destekli vites sistemi prensibine sahip tamamen sıfırdan tasarlanan yeni çekiş sistemlerini test etmeye devam ediyor. Henüz tüketicilerin kullanımına sunulmuş değil ancak marka, bisiklet endüstrisi için devrim niteliğinde olduğunu umdukları bu buluşları hakkındaki yenilik ve gelişmeleri aktarmaya devam edeceğe benziyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!