Bizimle iletişime geçin

Haberler

KAYSERİ, ULUSLARARASI 4 FARKLI YARIŞA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Kayseri eylül ayında 4 farklı uluslararası yol yarışına ev sahipliği yapacak. Altı gün sürecek müsabakalara 20 ülkeden 150 sporcu katılacak. UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş, işbirliği ile 6 Eylül’de Grand Prix Velo Erciyes, 7-8 Eylül’de Tour Of Central Anatolia, 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes ve 21-22 Eylül tarihinde Tour of Kayseri olmak üzere dört farklı müsabaka gerçekleştirilecek.

2020’de Japonya’da yapılacak Tokyo Olimpiyat Oyunlarına puan veren son yarışlar olma özelliğini taşıyan bu organizasyona İsviçre, Ukrayna, Slovakya, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Kosova, Bosna Hersek, Kazakistan, Azerbaycan, Kuveyt, Katar, Bahreyn Fas, Cezayir, Afrika’dan Eritre ve Türkiye olmak üzere yaklaşık 20 ülkeden 150 profesyonel sporcunun katılması bekleniyor. Sporcular, altı gün sürecek yarış boyunca toplamda 858 km pedal çevirecek.

Uluslararası yarış serisinin ilk müsabakası olan 1.2 kategorisindeki Grand Prix Velo Erciyes, 6 Eylül Cuma günü koşulacak. Develi’den başlayacak olan yarış, 144 km uzunluğunda olup Tomarza istikametinde devam ederek tekrar Develi’de son bulacak.

İkinci gün gerçekleşecek olan Tour of Central Anatolia ise 2.2 kategorisinde koşulacak. 7 Eylül tarihinde Anadolu Harikalar Diyarı önünden başlayacak müsabakalar Bünyan istikametinden devam edecek. 133 km uzunluğundaki parkur Kayseri Bilim Merkezi önünde son bulacak.

8 Eylül’de ise Kayseri Valiliği önünden start alacak yarışta sporcular, 152 km boyunca pedal çevirerek Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önündeki bitiş çizgisine ulaşmak için mücadele edecek. Müsabakalar, 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes, 21-22 Eylül tarihlerinde ise Tour of Kayseri yarışları ile devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!