Bizimle iletişime geçin

Haberler

ANKARA’DA BİSİKLET YOLU YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı gerçekleştirilen ’30 Ağustos Zafer Parkı’ içindeki bisiklet yolu yapım çalışmalarında son aşamaya gelindi. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bisiklet Yolları Projesi’ kapsamında kentin farklı noktalarında bisiklet yolları açılarak birer birer hizmete girmeye başladı. Proje kapsamında Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) yanındaki 30 Ağustos Zafer Parkı içerisinde 2 bin 500 metre uzunluğunda bisiklet yolu yapıldı.

Modern bisiklet yollarını kente kazandırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çağdaş ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin yaygınlaşması için ‘Bisiklet Yolları Projesi’ni beş üniversite ile ortaklaşa hayata geçiriyor. İlk defa Ankara’da park içerisine bisiklet yolu yapan Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yolunun daha görünebilir olması ve dikkat çekmesi için mavi rengi kullanıyor.

Hem insan sağlığı hem de çevre sağlığı için en uygun ulaşım aracı olan bisikletin yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların hızlanması talimatını veren Başkan Mansur Yavaş, parkta hiç plastik malzeme kullanmadıklarını kaydetti; “Parkta huzur var, yeşillik var, yürüme yolu var, bisiklet yolu ve en önemlisi güvenliğimiz var. Park içinde hiç plastik malzeme kullanmadık. Vatandaşlar aileleriyle huzur içinde bisiklet kullanabilecek ve gezebilecek” dedi.

Ankara’da bisikletin, hayatın bir parçası haline geleceğini söyleyen ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalarını kesintisiz sürdüreceklerini ifade eden Başkan Yavaş, “Biz de en az vatandaşlar kadar heyecanlıyız. Daha yeni park içine 2 bin 500 metrelik bir bisiklet yolu yaptık.

Atıl olan bir parkı yenileyerek vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Bisiklet kullananlar hemen parka geldiler. Özellikle çocuklar için çok güvenli ve keyifli oluyor. Bu güzel anlara tanık olmak da bizi mutlu ediyor” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!