Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAKARYA, ‘BİSİKLET DOSTU ŞEHİR’ OLMA YOLUNDA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Fotoğraf SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehirde bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak ve bisiklet kültürünü arttırmak adına yeni çalışmayı daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü kıyılarına kadar ulaşacak yeni yürüyüş ve bisiklet yollarının yapım aşamasında sona yaklaştı.

Aydınlatma sistemleriyle birlikte bisiklet ve yürüyüş yollarının yapılması aşamasında Yazlık Kavşağı ile Ayçiçeği Bisiklet Vadisi arasında kalan kısımda asfalt çalışmaları da başlatıldı. Proje kapsamında kısa süre içerisinde asfalt ve boyama çalışmalarının son ermesi ile yollar vatandaşların hizmetine sunulacak.

Konuyla ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ ’Bisiklet Dostu Şehir: Sakarya’ hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyor, yeni bisiklet yollarını şehrimize kazandırıyoruz.

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü kıyılarına kadar ulaşacak yeni bisiklet ve yürüyüş yolunun ilk etabı olan Yazlık Kavşağı ile Ayçiçeği Bisiklet Vadisi arasında sona yaklaştık. Asfalt ekiplerimiz bölgede çalışmalarına başladı. Kısa süre içerisinde tamamlanan asfaltın ardından yol çizgilerini çekip kullanıma hazır hale getireceğiz. Şehrimize hayırlı olsun.”

Ek olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından şehir genelinde yeni bisiklet duraklarının montaj çalışmaları da devam ediyor. Şehir genelinde bisikletli ulaşımın artırılması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarla bisiklet duraklarının sayısı 100’e çıktı.

Konuyla ilgili olarak Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şehrimizde bisikletli ulaşımın yaygınlaştırılmasını çok önemsiyor, bu konuda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda yeni bisiklet yolları yaparak bisiklet yolu ağını genişletiyor, bisiklet yollarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın standartlarına uygun hale getiriyor, Akıllı Bisiklet Sistemi olan SAKBİS ile binlerce vatandaşımızın Sakarya’yı keşfetmenin ve spor yapmanın ayrıcalığını yaşamasına imkan sağlıyoruz.

Son olarak şehrin muhtelif yerlerinde bisiklet durağı montajlarını gerçekleştiriyoruz. Toplam durak sayımız 100’e ulaştı. Sakarya’da bisikletli ulaşımın yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız artarak devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | SOĞUK HAVALARDA BİSİKLETİNİZDEN KOPMAMANIZI SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Editoryal

ALADAĞLAR ROTASI

Editoryal

SHIMANO DEORE M-6100

Editoryal

BİSİKLET VE KAHVE

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!