Bizimle iletişime geçin

Haberler

AYAKKABI DOPİNGİ: ÖZEL TASARIM AYAKKABILAR İÇİN NICK SQUILLARI’YE KULAK VERİN

Mükemmel bisiklet ayakkabıları için podiatrist ve VeloKicks Instagram sayfasının yaratıcısı Nick Squillari’ye kulak verin!

Nick Squillari, bisiklet ayakkabısı dünyasının en büyük amigosu! O bir podiatrist ve bir bisikletçi. Ama kendisi aynı zamanda bir ayakkabı tutkunu. Squillari, 2015 yılında bu tutkusunu herkesle paylaşmaya karar verdi ve bisiklet ayakkabılarını sergileyebileceği bir Instagram hesabı açtı.

“ Bisiklet ekipmanlarıyla ilgili iki milyon takipçisi olan bir Instagram sayfasına sahibiz. Neden bir tane de bisiklet ayakkabıları için sayfamız olmasın?”

Sonunda Avustralyalı Squillari, Velo Kicks adındaki Instagram sayfasını bisiklet dünyasının ayakkabı delilerini bir araya getirmek ve en çılgın tasarımları paylaşmak için yarattı. Başlangıçta Squillari, gözüne güzel görünen ayakkabıları paylaşıyordu.

Ancak sonrasında, tamamen kişiselleştirmeye dayanan bir alt kültür ortaya çıkarma isteğiyle özel tasarımların yer aldığı ayakkabıları sergilemeye başladı. “Başta sadece çıkartmalar kullanan ve ayakkabılarını boyayan birkaç kişinin gönderilerini paylaştım ve onları ortaya çıkardım, sonrası çığ gibi büyüdü” diyor Squillari.

Şu an 62 bini aşkın takipçisi bulunan sayfa, kişiye özel ayakkabı tasarlayan şirketlerin, özel tasarımcıların ve ilginç ayakkabı sahiplerinin bir araya geldiği geniş bir platform görevi görüyor.

Hesap bu denli büyüdükçe özel tasarım ayakkabılara olan talep de artış gösterdi diyor Squillari. Böylece 2017 yılında, baskısız beyaz bir ayakkabıyı tuval olarak kullanarak tasarım yapabilecek bir şirketle bağlantı kurdu.  Ayrıca özel Velo Kicks tasarımlarını yaratmak için tasarımcılar çalışmaya başladı.

Üstelik sıfırdan bir tasarım yapmanın yanında kullanıcılar tarafından gönderilen ayakkabıların boyanmasını da kapsayan geniş bir hizmet de sunmakta. Kullanıcı tarafından sağlanan ayakkabıların boyanması işleminin bedeli ise 313 $! WorldTour ekibi Michelton-Scott da bu hizmetten yararlanarak ayakkabılarını kişiselleştiren müşteriler arasında yer alıyor.

Tasarımların çoğu genellikle sponsorları yansıtan grafik ve çizimler, geometrik şekiller ile popüler kültüre dair ögelerden ( güç ayakkabınızla olsun! ) oluşuyor ancak kullanıcılardan birinin Squillari’den, Perth’ten Sidney’e olan 2.300 millik yolculuğunu ayakkabıları üzerine resmetmesini istemesi gibi ilginç tasarımlar da mevcut.

“Yolculuğuna dair tüm ögeleri ayakkabıları üzerine resmetmemizi istedi. Buna, kendisi taciz eden ‘dingolar’ da dahil. Bu yüzden ayakkabıların üzerine bir dingo resmi de çizdik.”

Squillari, bisikletçilerin kendi kişiselleştirme girişimlerini yapmak için oldukça istekli olduklarını söylüyor ve onlara daha basit ve hesaplı öneriler vermekten de geri kalmıyor: “Bisikletlerin kadrolarında kullanılana benzer çıkartmalar satın alın ve onları ayakkabınızın üzerine yapıştırın. Herhangi biri hasar görürse sadece soyun, yüzeyi temizleyin ve yeni bir tane uygulayın. ”

Squillari, kişiye özel tasarlanmış ayakkabıların VeloKicks hesabında paylaşılmasının ise oldukça kolay olduğunu ekliyor. Ayakkabınızın fotoğrafını paylaşırken @velokicks etiketini kullanmanız yeterli diyor ilginç sayfanın sahibi Nick Squiallari. “VeloKicks, tamamen kullanıcıların sanatsal tasarımlarının yer alacağı bir sayfa olarak kuruldu, buna her zaman sadık kalacağız. “

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!