Bizimle iletişime geçin

Haberler

MARK RENSHAW, BRİTANYA TURU’NDA SON YARIŞINI KOŞTU

Mark Renshaw, 7 Eylül’de başlayan ve 14 Eylül Cumartesi günü son bulan Tour of Britain’da son yarışını koşarak 16 yıllık bisiklet kariyerine son verdi. Finiş çizgisini son kez Dimension Data’daki takım arkadaşları Mark Cavendish ve Bernhard Eisel’le birlikte geçen 36 yaşındaki Avustralyalı bisikletçi, kariyerinin son yarışını geride bırakmış oldu.

Temmuz ayında, sezon sonu emekli olacağına dair açıklama yapan Renshaw, bir hafta süren Britanya Turu’nun son yarışı olacağını da bildirmişti.

Kariyerinin son yarışını koşan Renshaw’ı ailesi de yalnız bırakmadı ve oğlunun kendisine vermek üzere elinde sulukla yolun kenarında onu beklediği anlar kameralara da yansıdı. Oğlunu yolun kenarında görür görmez bir anda pelotondan ayrılıp duran ve suluğu aldıktan sonra oğluna sarılan Renshaw, duygusal anlar yaşadı.

“Yarışın ortasında ağladım, bunu inkar edemem. Gerçekten çok duygusal bir andı ve sonrasındaki 24 saatte daha da duygusal hale geleceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bisiklet tarihinin en iyi lead-out’larından biri olarak Renshaw, uzun yıllar boyunca Mark Cavendish’in pek çok galibiyetinde ona yardımcı olmuştu; son etabını da yine onunla birlikte tamamladı.

Hem Dimension Data hem de HTC Highroad’dan takım arkadaşı Bernhard Eisel de Renshaw’ı yalnız bırakmadı ve pelotonu arkalarında bırakan üçlü kol kola etabı tamamladılar.

Renshaw, “Onlar iki iyi şampiyon ve şimdiye kadar sahip olduğum en iyi takım arkadaşları, onlarla birlikte bitirdiğim için çok mutluyum” dedi.

 Avustralya’da pist bisikletiyle kariyerine başlayan Renshaw, 2004 yılında FDJeux.com ile yol branşında profesyonel kariyerine başlamıştı. İki yıl sonra Crédit Agricole’a geçen Renshaw, takımı ile birlikte 2006’da Tro-Bro Leon galibiyeti ile 2008’de Tour Down Under’da etap galibiyetine imza atmıştı.

2009’da HTC Highroad’a geçen Avustralyalı, burada Cavendish’in en büyük yardımcısı oldu. 2011’de Katar Turu’nu kazanan Mark Renshaw, 2012’de Rabobank’a geçti. 2014’te Omega Pharma-Quickstep’e alındı ve burada tekrar Cavedish ile bir araya geldi.

2 yıl sonra Dimension Data’ya geçen Renshaw, Cavendish’in o yılki Fransa Turu’nda aldığı dört etap galibiyetinde büyük rol oynadı.

Renshaw, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, “Yarışlardan uzak durmanın tam zamanı olduğunu biliyorum – vücudum ve aklım, Tour de France gibi bir yarış için gereken seviyeye ulaşmamı ve rekabet etmemi sağlayacak durumda değil” şeklinde bir açıklama yaparak gelecekteki farklı girişimleri için heyecanlı olduğunu da belirtmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!