Bizimle iletişime geçin

Haberler

GRAND PRIX ERCİYES VE TOUR OF KAYSERİ BAŞLIYOR

Geçtiğimiz haftalarda iki uluslararası yarışa ev sahipliği yapan Kayseri, tekrar dünyanın dört bir yanından bisikletçileri ağırlamaya hazırlanıyor. UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş, Velo Erciyes işbirliği kamu kurum ve kuruluşların desteğiyle gerçekleşecek yarışlar 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes, 21-22 Eylül’de Tour of Kayseri olmak üzere üç etapta koşulacak.

Dünyanın dört bir yanından bisiklet sporcularının katıldığı müsabakalara Belarus, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Fas, Irak ve Türkiye olmak üzere 10 ülkeden 150 sporcu Tokyo Olimpiyat Oyunları’na puan toplamak için üç gün boyunca mücadele edecek.

20 Eylül Cuma günü Grand Prix Erciyes yarışı 1.2 kategorisinde koşulacak. Develi’den başlayacak olan tur 144 kilometrelik yarış Tomarza istikametinde devam edip tekrar Develi’de son bulacak.

Tour of Kayseri ise 21 Eylül’de, Anadolu Harikalar Diyarı önünden başlayacak ve Bünyan istikametinden devam edecek. 133 km uzunluğundaki ilk yarış, Kayseri Bilim Merkezi önünde son bulacak.

22 Eylül’de günü koşulacak 152 kilometrelik ikinci etap ise Kayseri Valiliği önünden start alacak ve Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde son bulacak.

Yarış programı ise şöyle;

20 Eylül Cuma – Grand Prix Erciyes

11.00: Start (Develi Meydan)

14.30: Bitiş (Develi Kaymakamlığı önü)

21 Eylül Cumartesi – Tour of Kayseri

11.00: Start (Anadolu Harikalar Diyarı)

14.30: Bitiş (Kayseri Bilim Merkezi)

22 Eylül Pazar – Tour of Kayseri

13.00: Start (Kayseri Valiliği)

17.00: Bitiş (Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!