Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE TURİZM TANITMA VE GELİŞTİRME AJANSI’NIN İLK İŞİ BİSİKLET TURİZMİNİ YAYGINLAŞTIRMAK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm konusunda çeşitliliği artıracak ürünler geliştirmek ve bunların yurt dışında etkin tanıtımını yapmak amacıyla kurulan Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın ilk faaliyetlerinden birinin 44 milyar avroluk pazar payına sahip bisiklet turizmini Türkiye’ye kazandırmak olacağını bildirdi.

Sürdürülebilir, sürekli ve yoğun tanıtım yapmak, halkla ilişkiler faaliyetleriyle bir Türkiye algısı oluşturmak amacıyla kurulan ajansın yönetiminin özel sektör temsilcilerinden oluştuğunu belirten Ersoy, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansının, reklam anlaşmalarını yapıp, hangi ülkelere hangi tür reklamlarla tanıtım yapılacağı yönünde bir yol haritası belirleyeceğini anlattı. Ersoy, bu kapsamda 2020’nin bütçesinin de oluşturulacağını belirtti.

Ayrıca Bakan Ersoy, bisiklet turizmini Türkiye’ye getirmek istediklerine işaret ederek “Bisiklet turizmi AB ülkelerine yılda 44 milyar euro kazandırıyor” bilgisini paylaştı. Ajansın bu konuda çalışmaya başladığını dile getiren Ersoy, bisiklet firmalarıyla görüşmelerin devam ettiklerini, bisiklet dostu otellere ihtiyaç olduğunu, 2020 sonuna kadar bu projenin hayata geçirilmesini planladıklarını aktardı. Ersoy, bisiklet turizmiyle Türkiye’nin orta vadede 4 milyar euroluk bir turizm gelirine ulaşabileceğini kaydetti.

Ersoy, ulaşımın olduğu her noktadan Türkiye’ye turist getirmeyi hedeflediklerini vurgulayarak “Amaç sadece çok yoğun turist getirmek olmamalı çok çeşitli turist getirmek olmalı. Mevsimler değişiyor, ortam değişiyor, teknoloji gelişiyor, seyahat sistemleri, seyahat tercihleri değişiyor. Ajansın öngörülerle Türkiye’yi ve Türk turizmini buna hazırlaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!