Bizimle iletişime geçin

Haberler

ULUSLARARASI HAKKARİ MTB CUP SONA ERDİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Hakkari’de ilk kez organize edilen Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası 21-22 Eylül’de gerçekleştirildi. Merzan Mahallesi’nde erkekler ve kadınlar olmak üzere iki kategoride düzenlenen organizasyona Türkiye’nin yanı sıra Kazakistan ve Japonya’dan 13 sporcu katıldı. İki gün süren uluslararası müadelede Türkiye adına kadınlarda Ayşe Çakır, erkeklerde ise milli sporcular Abdülkadir Kelleci ile Cebrail Şeker yarıştı.

Bölgede oluşturulan 4 kilometrelik zorlu parkurda 8 tur yarışan sporcular, dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti. Yarış sonucunda erkeklerde Kazakistan’dan Shakir Adilov birinciliği, aynı ülkeden Kirill Kazantsev ikinciliği, Japonya’dan Taki Sawada da üçüncülüğü elde etti. Kadınlarda ise Ayşe Çakır birinci oldu.

Yarış sonrası konuşan milli sporcu Ayşe Çakır,  “Burayı çok beğendim. Parkur güzeldi, tam da uluslararası müsabakaların yapılacağı düzeyde. İnsanları çok iyi, çok destek veriyorlar. Gönül isterdi ki daha fazla katılım olsun ama tek başıma da Türkiye’yi temsil etmek çok güzel bir şey. Olimpiyat için puan topluyorum, ülkeme 30 puan kattım. Olimpiyat için adım adım gidiyorum. O yüzden tek kadın olmam da ayrı gurur verdi.” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!