Bizimle iletişime geçin

Haberler

GRAND PRIX ERCİYES VE TOUR OF KAYSERİ YARIŞLARI TAMAMLANDI

Kayseri 20 – 22 Eylül tarihleri arasında Grand Prix Erciyes ve Tour of Kayseri yarışlarına ev sahipliği yaptı. 20 Eylül Cuma günü koşulan 1.2 kategorisindeki Grand Prix Erciyes’te 10 ülkeden 83 sporcu start aldı. 40 sporcu yarışı tamamlayamazken, 10 sporcu da zaman limiti dışında kaldığı için sadece 33 sporcu finişi gördü.

Develi Cumhuriyet Meydanı’ndan start alan 144 km’lik  yarışı, Belarus Milli Takımı’ndan Nikolai Shumou kazandı. İkinci sırayı, Salcano Sakarya BB takımından Onur Balkan alırken, takım arkadaşı Ahmet Örken de üçüncü oldu.

Yarışı tamamlamayı başaran 33 sporcu arasında milli bisikletçiler Burak Abay, Serkan Balkan, Oğuzhan Tiryaki, Halil İbrahim Doğan ve Halil İbrahim Dilek de yer aldı.

21-22 Eylül tarihlerinde koşulan 2.2 kategorisindeki Tour of Kayseri’nin ilk günündeyse 81 sporcu start aldı. 133 km’lik ilk etap, Anadolu Harikalar Diyarı önünden start aldı ve Kayseri Bilim Merkezi önünde son buldu. İlk etabın kazananı Belarus Milli Takımı’ndan Stanislau Bashkou oldu. Salcano Sakarya BB takımından Ahmet Örken ikinci sırayı alırken, Kazakistan Milli Takımı’ndan Gabiden Azen üçüncü olarak podyumda yer aldı.

74 sporcunun başladığı ikinci etap ise 152.4 km olarak koşuldu. Etabın kazananı Salcano Sakarya BB’den  Onur Balkan oldu. Onur Balkan ayrıca  toplam 6:29:48 zamanıyla  genel klasman liderliğini de alarak iki gün süren turun şampiyonu oldu. İkinci sırayı yine Salcano Sakarya BB takımından Oğuzhan Tiryaki alırken, VIB Sports takımından Elchin Asadov üçüncü oldu. Genel klasmanda da ilk üç yine aynı isimlerden oluştu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!