Bizimle iletişime geçin

Haberler

2019 YORKSHIRE DÜNYA YOL ŞAMPİYONASI: ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİNDE İLK ÜÇ GÜN GERİDE KALDI

2019 Dünya Yol Şampiyonası, Yorkshire’de devam ediyor. 22 Eylül Pazar günü karma takım zamana karşı etabıyla başlayan şampiyonada üç gün geride kaldı. İlk gün, şampiyona tarihinde ilk kez üç kadın ve üç erkek sporcudan oluşturulan relay takımların mücadele ettiği Harrogate’de koşulan 28 kilometrelik zamana karşı etabında ilk altın madalya Hollandalı ekibe gitti.

Lucinda Brand, Riejanne Markus, Amy Pieters, Koen Bouwman, Bauke Mollema ve Jos Van Emden’den oluşan Hollandalı ekip, 28 kilometrelik etabı 43 ortalama hız ve 38 dakika 27 saniyede tamamlayarak şampiyon oldu. Hollanda’nın ardından 23 saniye farkla Almanya gümüş, Britanya ekibi ise 51 saniye ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Yorkshire’da ikinci gün, genç erkek ve kadınlar kategorisinde bireysel zamana karşı yarışı koşuldu. Yine Harrogate’te gerçekleşen yarış, kadınlarda 14 km, erkeklerde ise 28 km olarak gerçekleştirildi.

Kadınlarda Rus sporcu Aigul Gareeva, parkur içerisinde yanlış yola girmesine rağmen 14 kilometrelik etabı 39,916 km/h ortalama ile 22 dakika 16 saniyede tamamlayarak bireysel zamana karşı şampiyonu olmayı başardı. Gökkuşağı mayoyu üzerine geçiren Gareeva’nın ardından 4 saniye farkla Hollandalı Shirin Van Anrooij gümüş, Britanyalı sporcu Elynor Backstedt ise 11 saniye ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Genç erkeklerde şampiyonluk mücadelesinin kazananı ise yarışın ilk on saniyesinde yaşadığı teknik aksaklık nedeni ile bisiklet değiştirmek zorunda kalmasına rağmen şampiyonluğa ulaşan İtalyan sporcu Antonia Tiberi oldu. 18 yaşındaki Tiberi, yaşadığı talihsizliğe rağmen 28 kilometrelik parkuru 43 km/h ortalama hız ile 38 dakika 28 saniyede tamamlayarak gökkuşağı mayonun sahibi oldu.

Tiberi’nin ardından 8 saniye farkla Hollandalı sporcu Enzo Leinjse gümüş madalyanın sahibi olurken, bronz madalya 13 saniye ile Alman bisikletçi Marco Brenner’e gitti.

Şampiyonada üçüncü gün U23 Erkekler kategorisinde ve elit kadınlarda koşulan bireysel zamana karşı yarışları ile sürdü. Ripon < Harrogate arasında 32 kilometrelik parkurda gerçekleşen yarış, U23 Erkekler mücadelesi ile başladı.

Sağanak yağmurun sebep olduğu zorlu koşullar altında gerçekleşen mücadeleden zaferle ayrılan isim Danimarkalı Mikkel Bjerg oldu. 20 yaşındaki Bjerg, 32 kilometrelik yarışı 45 km/h ortalama hız ile 40 dakika 20 saniyede tamamlayarak altın madalyanın sahibi oldu.

U23 kategorisinde gümüş ve bronz madalya ise Amerika’nın oldu. Ian Garrison 27 saniye ile ikinci olurken Brandon Mcnulty, 28 saniye ile üçüncü sırayı aldı.

Şiddetli yağmur dolayısıyla ertelenen elit kadınlar mücadelesinde ise bireysel zamana karşı kategorisinde dünya şampiyonluğuna erişen isim Amerikalı sporcu Chloe Owen Dygert oldu. Dygert, 43 km/h ortalama hızla 42 dakika 11 saniyede tamamladığı 32 kilometrelik parkurdan altın madalya ile ayrıldı. Dygert’in ardından Hollandalı Anna Van Der Breggen 1 dakika 32 saniye farkla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Favori zamana karşı şampiyonu Annemiek Van Vleuten ise şampiyon Chloe Owen Dygert’in 1 dakika 52 saniye gerisinde parkuru tamamlayarak bronz madalyayı evine götürdü.

Yorkshire’daki şampiyonluk mücadelesinde son zamana karşı yarışı, bugün gerçekleştirilecek elit erkek bireysel zamana karşı etabı ile sona erecek. Şampiyonada mücadele, 26 Eylül’de başlayacak yol yarışları ile sürecek.

Yorkshire Dünya Yol Şampiyonası sonuçlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSAN MİTHRA ULTEGRA İNCELEMESİ

Bisikletler

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | TRAİNER ANTRENMANLARINI KEYİFLİ KILACAK ÖNERİLER

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!