Bizimle iletişime geçin

Haberler

HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİDEREK MİLLİ TAKIMA GİRDİ

Gaziantep’te yaşayan 23 yaşındaki Meryem Sönmez, bisiklet hayalinin peşinden giderek Türkiye İşitme Engelliler Milli Takımı’na girmeyi başardı. Kahve fabrikasında çalışan Sönmez, bisikleti çok sevdiğini, fakat ailesinin kaza korkusu ile izin vermemesi sebebiyle hiç kullanamadığını anlattı.

Milli takımın dünya şampiyonası hazırlıkları kapsamında kamp için yaşadığı şehre geldiğini duyup kampı ziyarete giden Sönmez, burada ilgiyle karşılandığını belirtti. Ardından yaklaşık 2 yıl önce az sayıda sporcuyla kurulan milli takımın kampına davet edilen Sönmez, böylece hayallerine kavuşarak milli sporcu olmayı başardı.

“Karşı komşum iyi bir bisikletçiydi ve milli takımda görev alıyordu. Ben onu örnek aldım. Babam bana bisikleti yasaklamıştı. Bize hiç bisiklet alınmadı. Milli takım kampının şehrimizde yapıldığını duyunca işten biraz erken çıkıp eve dönmedim ve kampa gittim. Orada kampa katılmayı istediğimi söyledim. Bisiklet sürmeyi bilmediğim için hocalarım biraz tereddüt etti. Sonra bisiklet sürüşümü denediler.

Çok hırslı ve azimli olduğumu görünce beni kampa aldılar. Bu süreçten annemin ve babamın haberi yoktu. Bir süre kampa böyle katıldım. Ailem daha sonra öğrenince bana çok kızdı. Yine bisiklete binmeme izin vermediler. Ancak sonrasında üzüldüğümü ve ne kadar istekli olduğumu görünce babam izin verdi. Şimdi kamptayım.”

Sönmez, bisikleti öğrenirken çok düştüğünü belirterek, “Ellerim ve bacaklarım yara. Çok acı çekiyorum aslında ama bisikleti o kadar seviyorum ki o acıya değeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Üç aydır milli takım kampında olduğunu anlatan Meryem, katılacağı ilk dünya şampiyonasında derece elde etmeyi hedeflediğini de sözlerine ekledi.

İşitme Engelliler Bisiklet Milli Takımı Antrenörü Hakan Yiğit de Meryem’in azimli bir sporcu olduğunu, yeteneği ve hırsıyla milli takıma seçildiğini aktardı. Meryem’in kendilerini ziyaret ettiğinde bisiklet kullanmasını bilmediğini ancak her geçen gün kendini geliştirip, tekniğini düzelttiğini dile getiren Yiğit, genç sporcunun başarılı olacağına inandığını da vurguladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!