Bizimle iletişime geçin

Haberler

MUĞLA’DA ASKIDA BİSİKLET FESTİVALİ

Muğla’nın Ortaca ilçesinde düzenlenen ‘Askıda Bisiklet Festivali’ kapsamında 70 çocuğa bisiklet hediye edildi. Ortaca Belediyesi’nin katkılarıyla Kent Konseyi ve Askıda Bisiklet Grubu tarafından organize edilen festivalde katılımcılardan bağış toplanarak alınan bisikletler çocuklara hediye edildi.

Bisikletler Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törenle çocuklara hediye edildi. Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, ihtiyaç sahibi ve eğitimlerinde başarılı 70 çocuğa bisiklet hediye etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 Başkan Uzundemir; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daima destek olarak onların eğitim, bilim, sanat ve sporda başarılı olmaları için projeler üretiyor, Türkiye Cumhuriyetini payidar kılacak bir nesil için onlara desteklerimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımızın mutluluklarına tanık olmak ve onların kötü alışkanlıklardan uzak bir hayat içerisinde kendilerini geliştirmek adına atılan böylesi bir adımda destek olanları tebrik ediyor, evlatlarımıza hayırlı bir gelecek diliyorum.” dedi. Başkan Uzundemir, gençlere desteklerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Askıda Bisiklet projesini başlatan Zehra Erbil ise 3 yıldır sürdürdükleri ve 2 bisikletle başladıkları çalışmalar sonucu 70 çocuğu bisikletle buluşturmanın sevinci içerisinde olduklarını ifade etti.  Düzenlenen törende çocukların bisiklet temasıyla yaptığı resimler katılımcılara hediye edildi.

Törene, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Elif Kırımlı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Sözgen, Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı, Coşku Özel Eğitim Kurumları Müdürü Eylem Tan, Ortaca Belediyespor Kulübü Başkanı İsmail Milat, Askıda Bisiklet Festivali katılımcıları, çocuklar ve aileleri katıldı.

Üç gün sürecek festivalde katılımcılar Sarıgerme Kükürt Tesisi, İztuzu Plajı, Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yanı sıra bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!