Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAHREYN-MERIDA, ROHAN DENNIS İLE SÖZLEŞMESİNİ SONLANDIRDI

2019 Yorkshire Dünya Yol Şampiyonası’nda bireysel zamana karşı şampiyonu olan Rohan Dennis, takımı Bahreyn-Merida ile sözleşmesinin feshedilmesi üzerine takımdan ayrıldı. Dennis’in geçtiğimiz aylarda Fransa Turu’nu 12. etapta hiçbir açıklama yapmaksızın terk etmesi ve sebep olarak kullandığı ekipmanları göstermesiyle takımı ile arasında başlayan gerilim, dünya şampiyonasında Avustralyalı bisikletçinin farklı ekipman kullanmasıyla zirveye ulaştı.

Bahreyn-Merida ise iki hafta önce, 13 Eylül tarihinde Rohan Dennis ile bağları kopardığını ancak haberi yayınlamayı beklediklerini açıkladı: “Dennis’e 2019 UCI Dünya Yol Şampiyonası için sorunsuz bir hazırlık süreci sağlanmasına izin verebilmek için haberi yayınlamayı beklettik.”

Rohan Dennis, dünya şampiyonası boyunca hem zamana karşı hem de yol yarışında BMC’ye ait bisikletleri kullandı. Dünya Şampiyonu unvanını da yine takımına ait bisikletle değil, BMC ile alan Dennis’in durumuyla ilgili takımı Bahreyn-Merida ise yorum yapmayacaklarını belirtmişti. Dennis’in ise söz konusu sözleşmesi UCI Tahkim Kurulu’na havale ettiği, bu kapsamda kendisinin de bir açıklamada bulunmayacağı belirtildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

MAYOLARIN ÖYKÜSÜ – CARRERA

Editoryal

UAE TOUR BU PAZAR BAŞLIYOR

Haberler

TÜRKİYE TURU’NUN ROTASI AÇIKLANDI

Editoryal

Klasikler başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!