Bizimle iletişime geçin

Haberler

MATHIEU VAN DER POEL: “BİR ANDA TÜM GÜCÜM BİTTİ”

Yorkshire Dünya Yol Şampiyonası’nın favori isimlerinden Mathieu van der Poel, beklenmedik bir şekilde yarışın bitimine 12 kilometre kala Matteo Trentin, Mads Pedersen ve Stefan Küng’ün de yer aldığı ön gruptan koparak yarışı, şampiyon Mads Pedersen’in 11 dakika ardında 43. sırada tamamladı.

Zorlu hava koşullarında 6 saatten fazla pedal çeviren Van der Poel’in başlangıçta mekanik bir problem yaşadığı düşünüldü. Kaçış grubunun arkasına düştükten sonra hızlıca ana grup tarafından yakalanan 24 yaşındaki Hollandalı, yarış sonrası yaptığı açıklamada, “Ne oldu bilmiyorum. Birden bire bacaklarımda güç kalmadığını hissettim. Bugün yarış içerisinde herhangi bir hata yaptığımı düşünmüyorum. Doğru gruptaydım ancak maalesef aniden depolarımın boşaldığını hissettim. Daha önce böyle bir şey yaşamamıştım fakat böyle bir hava koşulunda ilk kez bu kadar uzun süre bisiklet sürdüm. Çok yağmur yağıyordu ve çok da soğuktu. Oldukça zor bir yarıştı” dedi.

 “Yaptığım atak çok iyiydi, ön grupla gittiğim anlar gerçekten mükemmeldi. O anda zaten favorilerin pek çoğu limitinde gidiyordu. Doğru anda doğru hareketi yapabilirdim fakat bacaklarımda o gücü bulamadım.”

“Uzun süre unutamayacağım bir dünya şampiyonası oldu. Eminim her bisikletçinin aklında uzun süre yer edecektir bu yarış.  İyi bir gruptaydım, elimden gelen her şeyi yaptım ancak bir anda daha fazlasını yapamayacak kadar güçsüz kaldım.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

MAYOLARIN ÖYKÜSÜ – CARRERA

Editoryal

UAE TOUR BU PAZAR BAŞLIYOR

Haberler

TÜRKİYE TURU’NUN ROTASI AÇIKLANDI

Editoryal

Klasikler başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!