Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF MEVLANA’DA ŞAMPİYON BATUHAN ÖZGÜR

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu, 27 Eylül’de 7 ülke ve 10 takımdan 69 sporcunun katılımıyla Konya’da start aldı. Mevlana Turu’nun, 127 kilometreden oluşan Anıt-Hatunsaray-Akören-Mevlana Kültür Merkezi etabının startını Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak verdi. İlk etabı Batuhan Özgür, 3 saat 4 dakikada tamamlayarak birinci olarak bitirdi. Özgür’ün ardından Cezayirli sporcu Hamza Yacine ikinci olurken Sakarya Salcano BB’den Ahmet Örken üçüncülüğü elde eden isim oldu.

Dereceye giren sporcuların madalyalarını Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca takdim etti. Etabın genel klasman birincisi olan Torku Şekerspor’lu Batuhan Özgür’ün beyaz mayosunu Tevfik Erdoğdu takdim ederken yine Batuhan Özgür’ün kazandığı en genç sporcuya verilen yeşil mayoyu ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Birimi Şube Müdürü Ali Kanber takdim etti.

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nun Anıt-Ankara Yolu-Sarayönü-Ladik-Yeni Konya Stadyumu’ndan oluşan 136 kilometrelik ikinci etabını ise bir kez daha Batuhan Özgür kazanırken ilk etabın üçüncüsü Ahmet Örken, ikinci sırada etabı tamamladı. Podyumun üçüncü basamağına ise Astana’dan Sergey Luchshenko yerleşti.

Yarışın üçüncü ve son gününde ise 146 kilometrelik Konya < Konya, etabı koşuldu. Etabı bu kez Ahmet Örken, 3 saat 24 dakika ile birinci sırada tamamlarken hemen ardından Batuhan Özgür ikinci, Hollandalı bisikletçi Peter Merx ise üçüncü olarak bitirdi.

Genel klasmanda Batuhan Özgür birinci sıradaki yerini korurken Salcano Sakarya BB’den Ahmet Örken ikinci, takım arkadaşı Onur Balkan ise üçüncü sırayı aldı. Geçtiğimiz aylarda Team Sapura Cycling ile üç aylığına sözleşme imzalayan Özgür, ülke topraklarında koştuğu ilk yarışı genel klasman lideri olarak tamamladı.

Takım klasmanında ise Morocco takımı podyumun en üst basamağına yerleşirken, Salcano Sakarya BB ikinci, Astana City ise üçüncü oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!