Bizimle iletişime geçin

Haberler

CHRIS FROOME, KAZADAN 14 HAFTA SONRA YENİDEN YOLLARDA

Dört kez Fransa Turu şampiyonu olan Chris Froome, Critérium du Dauphiné’nin zamana karşı etabı öncesi geçirdiği kazadan 14 hafta sonra yeniden yola çıkarak antrenmanlarına devam ediyor. Tedavi sürecinin ardından Ağustos ayı sonunda sürüşlere başlayan Froome, kazadan 10 hafta sonra trainer ile antrenman yapmaya başlamıştı.

Sonrasında sağlığına hızla geri kavuşan Froome, takım arkadaşları Yorkshire’daki Dünya Yol Şampiyonası’nda yarışırken kaza sonrası ilk kez yola çıktığını belirten fotoğrafla birlikte sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Yeniden yola geri dönmek güzel” ifadelerini kullandı.

Ertesi gün Team Ineos’taki takım arkadaşı Michał Kwiatkowski ile tekrar antrenmana çıkan Froome, Kwiatkowski’nin bir tünelden geçtiği an çektiği fotoğrafı da takipçileriyle paylaştı.

Froome, kısa bir süre önce 2019 sonu gelmeden bisiklete döneceğini açıklamıştı. 27 Ekim’de gerçekleşecek Saitama Criterium’da yer alacağını da belirten Britanyalı sporcu, Japonya’da bu yıl yedincisi düzenlenecek olan organizasyonda Fransa Turu şampiyonu ve takım arkadaşı Egan Bernal ve diğer Tour yıldızları ile birlikte sürecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu ilk etabı koşuldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!