Bizimle iletişime geçin

Haberler

İZMİR’İN İLK BİSİKLET FESTİVALİ: BİSİFEST

bisifest.com

İzmir’in ilk bisiklet festivali olarak 17-20 Ekim’de düzenlenecek olan Bisifest Bisiklet Festivali, Türkiye’nin Eurovelo Avrupa bisiklet rotasına dahil olan ilk şehri İzmir’de, bisikletli yaşamın tüm unsurlarını kapsayacak bir festival şeklinde gerçekleştirilecek. 17-20 Ekim tarihlerinde yapılacak olan festival kapsamında fuar alanları, yarışmalar, sergi, eğitim ve söyleşiler, konserler gibi pek çok etkinlik bisikletseverleri bekliyor olacak.

Festival kapsamında bisiklet üreticileri, ekipman, giysi ve aksesuar firmaları ile sportif beslenmeye yönelik markalar, sivil toplum kuruluşları, bisiklet kulüp ve toplulukları, dernekler, kent konseyi, sporcular, aktivistler ve gönüllüler yer alacak. İkinci el bisiklet pazarının da kurulacağı festivalde dört gün boyunca katılımcılar, bisikletle dolu bir festival yaşayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi’nin desteği ile Bisikletliler Kooperatifi (BİSİKOOP) tarafından Akademi Karşıyaka işbirliği ile yapılacak olan festival, Karşıyaka Bostanlı rekreasyon alanına yapılan kay kay pisti ve çevresinde gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında Karagöl Tırmanma Sürüşü ile Bostanlı Kriteryumu düzenlenecek. Yarışları kayıtları, festivalin web sitesi üzerinden sağlanacak. Ek olarak yavaş bisiklet sürme yarışı, BMX yarışları da gerçekleştirilecek.

Yarışlara ek olarak festival süresince katlanır bisikletle şehir turu, tay tay sürüşleri, canlı müzik performansları, eğitim, uygulama ve söyleşiler yapılacak. Yapılan tüm etkinlikler, festivalin Youtube kanalı ve diğer sosyal medya hesaplarından canlı olarak izlenebilecek.

Festival kapsamında dört boyunca düzenlenecek workshoplar ise şöyle;

Çocuklara bisiklet ve trafik eğitimi

Yetişkinlere bisiklet ve güvenli sürüş eğitimi,

Bisikletli yaşam için beslenme ve spor eğitimleri

Engellilere özel aparat ile festival boyunca bisiklet turu

Bisikletli ulaşım, bisiklet gezginleriyle söyleşiler

Yoga, pilates, zumba etkinlikleri

Basit bakım eğitim atölyeleir

İlk yardım seminerleri

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!