Bizimle iletişime geçin

Haberler

KAIRAT BAIGUDİNOV: “OLİMPİYATLARA İKİ SPORCU GÖNDERMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Fotoğraf Yücel Çakıroğlu

Şubat ayının ilk haftasında milli takım genel menajeri olarak göreve geldiği açıklanan Kazak antrenör Kairat Baigudinov, hedeflerinin, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yol bisikletinde iki sporcu ile yer almak olduğunu belirtti. Hafta sonu Edirne ve Kırklareli’nde yapılacak olan uluslararası turlara hazırlık kapsamında Erciyes’te kampta olan milli takımın hedefi, iki sporcu ile olimpiyatlara katılabilmek.

Uluslararası yarışlar öncesi konuşan Kairat Baigudinov; “Erciyes’e antrenman yapmak için geldik. Erciyes’i çok iyi bildiğimiz için burada güzel bir kondisyon yakalayacağımızı düşünüyorum. Bu hafta Edirne ve Kırklareli’de uluslararası yarışlar olacak. Burada o yarışlara hazırlanıyoruz.

Erciyes’ten çok memnunuz. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na da Erciyes’te hazırlandık. Burayı çok iyi biliyoruz. Yükseltisi çok iyi. Oteller, yollar, her şey çok güzel. Erciyes artık uluslararası bir yer oldu. Sadece Türk sporcular değil, tüm dünyada bütün spor branşlarından sporcular buraya gelerek irtifa kampı yapıyorlar” şeklinde konuştu.

Olimpiyat hedeflerinden de bahseden Baigudinov, “Tokyo Olimpiyatları için son puanlar, 27 Ekim’de verilecek. 27 Ekim’e kadar bu yarışlar için puan toplamamız gerekiyor. Şu an önümüzde Belarus ve Letonya var. Bu iki ülkeye yaklaşmaya çalışıyoruz. Belarus ile aramızda sadece 2 puan kaldı. Şu an 33. sıradayız.

Amacımız 2 puan daha yükselip 180 puana ulaşarak Belarus’un üstüne geçtikten sonra ilk 30’a girip olimpiyatlara iki sporcu göndermek. Bisikletin çok yaygın olduğu İspanya, Almanya, Hollanda ve Fransa gibi ülkeler ile karşılaştırıldığında durumumuz biraz zor. Türkiye’de bisiklet sporunun daha fazla gelişmesi gerekiyor. Türkiye’nin biraz daha çalışıp seviyeyi yukarı çekmesi gerek.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!