Bizimle iletişime geçin

Haberler

FİNLANDİYA’DA GÖÇMENLERE ÜCRETSİZ BİSİKLET EĞİTİMİ

Finlandiya Bisiklet Federasyonu tarafından başkent Helsinki’de başlatılan uygulamada Afrika ve Ortadoğu’dan ülkeye gelen göçmenlere güvenli bisiklet sürüş eğitimleri veriliyor. Finlandiya Bisiklet Federasyonu başkanı Federico Ferrara, Finlandiya’ya göçmen olarak gelenlerin birçoğunun bisiklet kullanmayı bilmediğini ve bisiklete binmenin Finlandiya’daki yaşama adapte olmada büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Bu kapsamda ücretsiz bisiklet eğitimlerini sürdürdüklerini belirten Ferrara;

“Eğitim verdiğimiz kişilerin çoğu bisiklet kullanma konusunda bazı tabulara sahipler. Bu kişiler ya çocukluk dönemlerinde yaşadıkları düşme veya yaralanma sonucu bir travmaya sahipler ya da bisikleti, sosyal ve kültürel yaşamın bir parçası olarak görmemekteler.”

Devlet tarafından finanse edilen eğitim kapsamında, yola ve trafiğe çıkmadan önce bisiklete rahatça nasıl binebilecekleriyle ilgili sürüş eğitimleri veriliyor.

Finlandiya Bisiklet Federasyonu tarafından 18 aydır devam eden eğitimler sonucunda 320 kişiye bisiklet eğitimi verildi. Federasyon başkanı Federico Ferrara, kullanıcıların yüzde 90’ının üç saatlik bir eğitimden sonra bisiklet kullanmayı öğrenebildiğini ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

“ÇOK TERLEME YAVRUM HASTA OLURSUN”

Editoryal

AHMET ÖRKEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

Haberler

BİSİKLETLİ MACERALARINIZI KAYIT ALTINA ALIN | EN İYİ AKSİYON KAMERALARI

Editoryal

MAKSİMUM NABIZ ÇIKMAZI

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!