Bizimle iletişime geçin

Haberler

ÇAYCUMA BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK BİSİKLET YOLU KARARI

Çaycuma Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısı geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığındaki toplantıya belediye meclis üyelerinin yanı sıra daire amirleri ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Meclisten son çıkan yasa ile tüm ülkede yapımı zorunlu hale gelen bisiklet yolları, bisiklet parkları ve bisiklet istasyonlarının ilçede bu zamana kadar yapılan kısmının imar planına işlenmesinin karar altına alındığı toplantıda yeni yapılacak binalara bisiklet parkı yapma zorunluluğu da getirildi. 

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın “Pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da tüm ülkeye örnek olacak öncü bir uygulamaya imza atıyoruz” dediği karara göre, yeni yapılacak binalarda bisiklet parkı zorunlu hale gelirken sayılar şu şekilde belirlendi: Konut amaçlı yapılarda her bağımsız bölüm için 3 adet bisiklet parkı yapılacak. 

Yapıda bulunan ticari alan 50 metrekareden küçükse 5 adet, 50-150 metrekare arasıysa 10 adet, 150 metrekareden büyükse her 100 metrekare için artı 2 adet bisiklet için park yapılacak.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!