Bizimle iletişime geçin

Haberler

MERSİN’İN BİSİKLET PAYLAŞIM SİSTEMİ: KENT BİS

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan bisiklet paylaşım sistemi Kent Bis, 5 noktada 150 bisiklet ile kullanıma sunuldu. Ucuz ve sağlıklı ulaşım alternatifi olarak bisikletin yaygınlaştırılması amacıyla hizmete sunulan uygulamanın ilerleyen zamanlarda daha da kapsamlı hale getirilerek geniş alanlara yayılacağı da bildirildi.

Kiralama için edinilebilecek KentBis karta alternatif olarak kredi kartı ve nakit olarak ödeme karşılığında da yararlanılabilen bisikletlerin kullanımı, saati 1 TL olarak belirlendi.

KentBis karta minimum 5 TL ve kredi kartına 50 TL provizyon karşılığında rezervasyon yapılarak kullanılabilen bisikletler de nakit ödeme esnasında ise herhangi bir rezervasyon bedeli alınmıyor.

Bisikletleri kiralayabilmek için vatandaşların KentBis Akıllı Bisiklet Merkezi’nden KentBis kartını temin etmeleri yeterli oluyor. Vatandaşlar, nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ile verilen sözleşmeyi imzalayarak kartı temin edip hizmetten faydalanabiliyor. 16-18 yaş arası gençlerinse KentBis Kart alabilmeleri için bir ebeveynlerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Mersinlilerin KentBis’e ulaşabilecekleri istasyon noktaları ise şöyle; Özgecan Aslan Meydanı, Fenerbahçe Meydanı yanı, Sultaşa Oteli arkası, Orkide Kafe yanı ve sahil sonunda yer alan Cuhuriyet Parkı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!