Bizimle iletişime geçin

Haberler

NİLÜFER BİSİKLET AKADEMİSİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Bursa Nilüfer Belediyesi, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için Nilüfer Bisiklet Akademisi’ni hayata geçiriyor. 7’den 70’e herkesin bilinçli ve güvenli bisiklet kullanma becerisinin artırılması amacıyla düzenlenecek akademiden herkes ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Nilüfer’in yaşam boyu spor kültürünün içselleştirdiği bir spor kenti olması hedefiyle çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi, Konak Mahallesi’nde bulunan Konak Pazar Alanı’nda sürdürülebilir trafik, çevre ve insan sağlığını koruması amacıyla Nilüfer Bisiklet Akademisi adı altında eğitimler düzenleyecek.

Akademinin başlatılması için Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ile Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği (BUBİDOSD) arasında protokol imzalandı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ile BUBİDOSD Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Ayçetin arasında imzalanan protokole göre akademide isteyen herkes ücretsiz olarak eğitim alabilecek.

Yaklaşık 159 kilometrelik bisiklet yoluna sahip Nilüfer’de 7’den 70’e herkesin bilinçli ve güvenli bisiklet kullanmayı öğrenmesini hedeflediklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Kasım ayından itibaren akademide eğitimler başlayacak. Özellikle bisiklet kullanmayı bilmeyen herkesi akademideki eğitimlere katılmaya davet ediyorum. Nilüfer Belediyesi olarak daha sağlıklı ve kolay ulaşım sağlamak için Nilespit projemizle de herkesi bisiklete teşvik ediyoruz. Hem sağlık ve hem de çevrenin korunması adına herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyorum” dedi.

BUBİDOSD Başkanı Ertan Ayçetin de önümüzdeki kasım ayı itibariyle başlayacak Nilüfer Bisiklet Akademisi’nde, ileri teknik sürüşleri eğitimi, pratik eğitim, güvenli sürüş eğitimi verileceğini söyledi. Ayçetin ayrıca, otistik ve down sendromlulara da bisiklet kullanma eğitimi verileceğini belirtti.

Nilüfer Bisiklet Akademisi’ne katılmak isteyenler Nilüfer Kent Konseyi ile iletişime geçerek başvuru hakkında bilgi alabilecekler.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!