Bizimle iletişime geçin

Haberler

STRAVA KULLANICILARINA KÖTÜ HABER

Strava, mobil cihazını kullanarak Strava’da sürüş kaydı oluşturan kullanıcıları üzecek bir güncelleme kararı aldı. Uygulama üzerinden kayıt yapmak isteyen kullanıcıların Bluetooth ve ANT+ destekli ek cihazları bundan böyle Strava tarafından desteklenmeyecek.

Koşu, bisiklet ve yüzme sporuyla ilgilenen tüm atletleri ortak bir platformda buluşturan uygulama, bu üç branşa ait verilerin kayıt edilmesini ve başka sporcularla paylaşılmasını sağlamakta. Ancak Bluetooth veya ANT+ destekli nabız bandı, güç ölçer gibi cihazların direkt olarak uygulama ile eşleştirilmesi durumunda uygulamanın çökmesine neden olacak bağlantı hatalarının oluştuğu belirtildi.

Strava, şirket olarak artık bu bağlantı türlerini desteklemediklerini belirttiği gibi artık pek çok insanın Bluetooth ve ANT+ bağlantısı ile doğrudan Strava’ya kayıt yapmadığını da ekledi.

Garmin, Wahoo, Polar gibi GPS cihazları ile kayıt yaparak bunları Strava’ya yükleyen kullanıcılar için değişen bir şey olmayacak. Fakat doğrudan Strava üzerinden kayıt yapmak isteyen kullanıcılar bundan böyle nabız, güç, kadans gibi verileri uygulama üzerinden kayıt altına alamayacak.

Söz konusu değişik 28 Ekim’den itibaren geçerli olacak ve Strava, güncellemeden etkilenebilecek kullanıcılarına, Strava’ya bağlanabilecek pek çok uygulamadan birini seçerek bunu kullanmalarını öneriyor.

Strava yetkilileri konuyla ilgili olarak, “Strava’da bir antrenman kaydı yapılırken bunun doğru ve güvenilir şekilde yapılıyor olduğundan emin olmak bizim işimizin bir gereği. Kısa süre önce Bluetooth destekli nabız bandı ve güç ölçerin uygulama ile eşleştirilmesi sırasında milyonlarca kullanıcının verilerine zarar verecek bir problem ile karşılaştık. Bu yüzden uygulamanın istikrarını ve güvenilirliğini devam ettirmek adına Bluetooth ve ANT+ destekli cihaz eşleştirmelerini desteklememe kararı aldık.

Rutininizde veya ekipmanınızda oluşan küçük değişikliklerin dahi büyük farklar yaratabileceğini biliyoruz, bu nedenle anlayışınız için teşekkür ederiz.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!