Bizimle iletişime geçin

Haberler

BARTIN’DA BİSİKLET FESTİVALİ HEYECANI BAŞLADI

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği’nin, Amasra Belediyesi ve Accell Bisiklet-Carraro desteğiyle bu yıl 6’ncısını düzenlediği Bartın Bisiklet Festivali bugün başladı. Festivale, 23 ilden 150 bisikletsever katıldı. Festivalin başlangıcı için sabah saatlerinde Gazhane Kültür Parkı’nda toplanıldı. Festivalde, sırasıyla Amasra, Bartın, Tarlaağazı, Çakraz tatil köyü, Ahatlar Tepesi’ne pedal basılacak.

Festivalin ilk gününde bisikletçiler, Amasra ilçesinin tarihi ve turistik alanlarını gezmek için hareket etti. 4 gün sürecek festivalde Amasra’nın tarihi ve doğal güzellikleri arasında pedallayacak olan bisiklet tutkunları toplamda 130 kilometre yol kat edecek.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Artar, festivale yoğun katılımın olduğunu belirterek, “Bu yıl 6’ncısı düzenlediğimiz festivale umduğumuzdan fazla katılım oldu. Amacımız Batı Karadeniz Bölgesi’nin incisi Amasra’nın eşsiz güzelliklerini sonbahar ayında bisiklet severlerle buluşturmak. Herkesi sonbahardaki renklerin dansını görmeye bu bölgeye davet ediyorum” dedi.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ise festivalin ilçede yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu, belediye olarak bütün desteği verdiklerini ifade etti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | BİSİKLETİNİZLE KEYİFLİ BİR HAFTA SONU GEÇİRMENİZİ SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Editoryal

LUKASZ PÖSTLBERGER ARI SOKMASI YÜZÜNDEN ABANDONE OLDU

Haberler

AKILLI BİSİKLET SİSTEMİNE ZARAR VERENLER HAKKINDA YASAL İŞLEM

Haberler

BAHÇELİEVLER’E YENİ BİSİKLET YOLU

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!