Bizimle iletişime geçin

Haberler

SUNWEB’DEN UCI’YA YARIŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA ÇAĞRI

2019’un başında Sunweb geliştirme ekibine katılarak takıma giren 19 yaşındaki bisikletçisi Edo Maas, geçtiğimiz hafta İtalya’da gerçekleşen Il Piccolo Lombardia’daki ünlü Madonna del Ghisallo inişi sırasında yarış parkuruna giren bir araca çarpması sonucu bir kaza geçirmiş ve boyun, sırt ve yüzündeki yaralanmalar sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Hastanede kaldığı birkaç gün boyunca bilinci yerinde olmayan Hollandalı genç bisikletçinin, bir daha asla yürüyemeyeceği açıklandı. Takımı Sunweb’in açıklamasına göre Maas’in bilincinin yerine geldiği fakat geçirdiği kaza sebebiyle bacaklarında his kaybı mevcut olduğu belirtiliyor.

Bugün yapılan açıklamada, “Edo şu an uyanık ve bilinci tamamen yerinde. Ailesiyle ve kendisini ziyaret eden takım arkadaşlarıyla konuşabiliyor. Geçtiğimiz hafta sırtındaki kırıklar ve yüzündeki yaralanmalar sebebiyle başarılı operasyonlar geçirdi. Ancak sırtındaki kırığın, bacaklarında sinir kaybına sebep olan paraplejiye (omurilik felci) yol açtığı teşhisi konuldu. Bu sebeple Edo’nun bacak fonksiyonları geri döndürülemez bir biçimde zarar gördü” denildi.

6 Ekim’de 23 yaş altı kategorisinde koşulan Il Piccolo Lombardia’da meydana gelen kaza sonrası Sunweb UCI’a yarış güvenliğinin artırılması için harekete geçme çağrısında bulundu.

“Bu yıkıcı trajediyle birlikte bir kez daha yönetim kuruluna (UCI), takımlar ve tüm bisikletçiler için güvenli yarış koşullarının sağlanabilmesi ve uygulanabilmesine ilişkin çalışmaları önceliklendirmesi konusunda çağrıda bulunuyoruz.”

“Edo’nun başına gelenler sebebiyle Sunweb ailesi ve sevenleri için oldukça zor bir hafta oldu. Bu zor zamanda tüm gücümüzü ve dualarımızı ona ve ailesine gönderiyoruz.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!