Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAGAN, İLK KEZ İTALYA TURU’NDA

Slovak sprinter Peter Sagan, ilk kez Giro d’Italia’da görünmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili çıkan söylentiler, bu sabah Sagan’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımla daha da güçlendi. Sagan yaptığı paylaşımda takipçilerine, “Hey sen! Yarın önemli bir şeyler duyurulacak!” dedi.

Geçtiğimiz hafta Fransa Turu’nun yarış güzergahının resmi olarak açıklanmasının ardından yarın, yarış organizatörü RCS Sports, 2020 Giro d’Italia’nın 103. edisyonunu duyuracak. Tanıtım etkinliğinde yer alacak Slovak yıldız Sagan’ın da 2020 İtalya Turu’nun start çizgisinde olması bekleniyor.

Üç dünya şampiyonluğu bulunan Sagan, sıklıkla Bahar Klasikleri sebebiyle mayıs ayında gerçekleşen İtalya Turu’nu es geçti. Fakat bu kez kariyerinde ilk kez Giro’da yer alması beklenen 29 yaşındaki Slovakyalı, “er ya da geç” 12 Fransa Turu ve 6 İspanya Turu etap galibiyetinin ardından İtalya Turu’yla Büyük Tur serisini tamamlamaya hazırlanıyor.

Sagan’ın İtalya Turu’nda yarışması halinde 2012’den bu yana katıldığı sekiz Fransa Turu’nun yedisinde kazandığı yeşil mayo üzerindeki dominasyonu sona erer ve bu da rekabeti kızıştırabilir. Diğer yandan Bora-Hansgrohe’nin İrlandalı sprinteri Sam Bennett için de 2020’de Fransa Turu şansı doğabilir. Geçtiğimiz yıl Bennett gitmeyi çok istemesine rağmen hem Fransa Turu hem de Giro’ya gönderilmemiş ve İrlandalı sprinter İspanya Turu’nda yarışmak durumunda bırakılmıştı.

Sagan’ın İtalya Turu’na katılacağı söylentileri güçlenirken Slovak yıldızın, takvimdeki Giro’ya hazırlık yarışlarından biri olan Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na gelip gelmeyeceği ise merak konusu!

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!