Bizimle iletişime geçin

Haberler

CAVENDISH, BAHREYN-MERIDA’YA TRANSFER OLDU

Britanyalı bisikletçi Mark Cavendish’in Bahreyn-Merida takımına transferi bugün takımın resmi web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. 2016’dan bu yana yarıştığı takımı Dimension Data’dan Bahreyn-Merida’ya geçen 34 yaşındaki Britanyalı, “Bu takıma girmek heyecan verici ve motive edici” dedi.

Cavendish’in bu yıl Tour de France’ta kadro dışı bırakılması ve Cavendish ile uzun yıllar birlikte çalışan Rod Ellingworth’un Team Ineos’dan ayrılarak Bahreyn-Merida’nın takım yöneticiliğine geçmesi Britanyalı bisikletçinin transferi hakkındaki söylentileri güçlendirmişti.

30 Tour de France galibiyeti bulunan yıldız sprinterin takıma katılmasıyla ilgili olarak Ellingworth şu yorumda bulundu: “Mark’ın imzası, 2020 için planladığımız sürücü kadromuzu tamamladı ve bize ekibin kazanması gereken dengeyi verdi. Mark, kendini kanıtlamış bir şampiyon ve bisiklete katacak çok şeyi var. En son 2016 Rio Olimpiyatları ve Katar Dünya Şampiyonası’nda onunla çalıştıktan sonra onun enerjisinin ve başarılı olma kararlılığının her zamankinden daha büyük olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Elin gelenin en iyisini yapabilmesi için biz de elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Transferle ilgili olarak konuşan Mark Cavendish ise “Bu takıma katılmak benim için uzun zamandır devam eden bir tutkunun gerçekleşmesi… heyecan verici ve motive edici. Bir hayalin gerçek olduğunu bile söyleyebilirim. Rod’la olan ilişkim çok eskilere dayanıyor ve o, hem bir bisikletçi hem de insan olarak gelişmeme çok yardımcı oldu. Yeni takım arkadaşlarıma katılmak için sabırsızlanıyorum ve geleceğini bildiğim zaferleri başarmamıza yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım.

2016 yılında takımı Dimension Data ile birlikte son Tour de France etap zaferini kazandıktan sonra Britanyalı sprinter uzun süre viral hastalıklarla mücadele etti. Ardından bu sezon yeniden yarışlara dönen ve Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için Türkiye’ye de gelen Cavendish, Çanakkale-Edremit arasında koşulan üçüncü etabı podyumun üçüncü basamağında tamamlamıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!