Bizimle iletişime geçin

Haberler

İKİ TEKER ÜSTÜNDE ANADOLU TURU

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyken aldığı bisikletle Anadolu yollarına düşen 29 yaşındaki Ahmet Cevdet Avcı, merak ettiği ve görmek istediği şehirleri pedal çevirerek keşfediyor. İstanbul başta olmak üzere, Muğla, İzmir, Adana, Mersin, Antalya ve Konya gibi birçok şehri bisikletiyle gezen Avcı, son olarak memleketi Çorum’dan Tunceli’ye pedal çevirerek, Ovacık ilçesine geldi.

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ilçedeki Munzur Vadisi Milli Parkı’nı, Munzur Gözeleri’ni ve ihtişamlı Munzur Dağları’nı yakından gören Avcı, buradan Anadolu gezisini sürdürmek için Van’a hareket etti.

Ahmet Cevdet Avcı, hava şartları uygun olduğu sürece yolculuk yapmaya devam ettiğini söyledi. Hem mesleğini icra ettiğini hem de bisikletiyle gezi turuna çıktığını anlatan Avcı, şöyle konuştu: “Üniversite üçüncü sınıftan dördüncü sınıfa geçerken bisikletimi alıp ilk turuma çıktım. Anadolu’yu bisikletle gezmem o günden başladı. Üniversite bittikten sonra da her yaz turlara çıkmaya çalıştım. Çünkü o zaman sabah 08.00 akşam 17.00 çalışıyordum ve bütün izinlerimi daha çok tur için kullanıyordum. Şimdi de Anadolu’yu geziyorum ve doğa turundayım.”

Doğayla tarihin, dağla denizin iç içe geçtiği seyahatler yaptığını belirten Avcı, “İstanbul’dan Fethiye’ye ve Gaziantep’e geldim. Buradan Kilis, Hatay, Adana, Mersin ve Konya üzerinden Çorum’a gittim. Çorum’dan çıkıp şimdi Tunceli’nin Ovacık ilçesine geldim. Buradan da Van’a doğru gidiyorum. Genellikle bir yerden başlıyorum ve bir yerde turu bitiriyorum.” ifadelerini kullandı.

Yolculukları sırasında insanlarla daha çok iletişim kurduğunu ifade eden Avcı, konuşmasına şöyle devam etti: “En büyük anılar aslında buradan başlıyor. Ben de insanlarla iletişimde olmak için bu yüzden bisiklet turları yapıyorum çünkü insanlar beni bisikletle görünce hemen içlerine kabul ediyorlar. Gittiğim yerlerde insanlarla çok içli dışlı oluyoruz. Bence en güzel tarafı da bu zaten.”

Ovacık’ın doğasını çok merak ettiğini ve bu yüzden ilçeyi görmeye geldiğini aktaran Avcı, gezginlerin gelip bölgeyi görmesini tavsiye etti. Munzur Dağları’ndan çok etkilendiğini dile getiren Avcı, “Dağları çok seviyorum. Munzur Nehri’ni zaten söylemeye gerek yok, doğasıyla çok güzel. Burada Ovacık’ın insanıyla tanıştım. Sağ olsunlar sordular ‘Nereden geliyorsun, nereye gidiyorsun’ diye. Burada ünüyle dikkat çeken Munzur Gözeleri’ne gidip gezdim, orası da çok güzeldi.” diye konuştu.

Kaynak Hürriyet

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!