Bizimle iletişime geçin

Haberler

MAZGİRT’İN BİSİKLETLİ BELEDİYE BAŞKANI

Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde, ilçe sakinlerine bisiklet kültürünü benimsetmek ve yaygınlaşmasına örnek olmak isteyen Belediye Başkanı Murat Becerikli, kent merkezinde makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başladı. Sabah evinden bisikletle yola çıkan Becerikli, belediyenin girişine bisikletini bıraktıktan sonra makamına çıkarak mesaisine başlıyor.

Sekreteri bulunmayan başkan, belediyeye gelen telefonlara da direk kendi bakıyor. Şehir içindeki belediye çalışmalarına ve programlara giderken de bisikleti tercih eden Becerikli, vatandaşların takdirini topluyor.

“Belediyemizin bütçesine göre bizim için büyük bir tasarruf tabi büyükşehir belediyeleriyle kıyasladığınızda devede kulak. Bu uygulamayı büyükşehir belediyelerinin tamamının uygulaması durumunda ilçe belediyelerinin bütün sıkıntılarının çözüleceğine inanıyorum. Belediye başkanlarının gösterişli, şatafatlı araçlara binmesine gerek olmadığını düşünüyorum.

Zaten halk tarafından seçilmişsin maaşını alıyorsun bu maaş yetiyor bunun üzerine ekstradan makam araçlarına, koruma ordularına gerek yok. Belediyemize ve ilçe halkımıza yakışan neyse ben onu yaptım bu umarım tüm belediyelere örnek olur” diyen Becerikli, makam aracını kaynak gerekirse satabileceğini de belirtti.

Halkın kendisini bisikletle gördüğünde hayretler içinde baktığını belirten Belediye Başkanı Murat Becerikli, “Tüm işlerimizi bisiklete binerek yapıyoruz. İlçe belediyemizin geliri de düşük, yakıt tasarrufu sağlıyoruz. En önemlisi de sağlıklı bir hayat.

Öncelikli olarak halkın içine girmek onlarla birlikte olmak bizim için gerçekten tarifi imkansız bir duygudur. Halkımız bu durumu olumlu gördü. Umuyorum tüm ülkedeki belediye başkanlarımıza örnek bir davranış olur. Olumlu bir görüş ve düşünce hakim bisikletle ilgili. Umarım bunu sürdürürüz. Diğer başkanlarımıza da sağlık ve vatandaşla kaynaşma açısından tavsiye ediyoruz” dedi.

İlçe halkının bisiklet kullanmak istediğini ve bu sebeple bisiklet kullanımına uygun olmayan yollarda alt yapı ve bakım onarım çalışmaları gerçekleştirileceğini de belirten Murat Becerikli, vatandaşların da bisikleti sevdiğini ve kullanım konusunda kendisi desteklediklerini aktardı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu ilk etabı koşuldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!