Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SEZON KAPANIŞ YARIŞLARI SONA ERDİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Aksaray’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası 4. Etap Puanlı Yol Yarışları 26-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. 26 Ekim’de Aksaray Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi önünden start alan ve büyük kadınlar ve genç erkekler kategorisinde gerçekleşen 70 kilometrelik yol yarışı ile başlayan müsabakalarda kadınlarda Keziban Koyun birinci, Mehlika Elmalı ikinci ve Çağla Şengör Danacıoğlu üçüncü sırayı alırken genç erkeklerde Tahir Buğra Yiğit, Mustafa Yıldız ve Bekir Erdem Akıl ilk üçü oluşturdu.

Akabinde 13.00 ve 15.30’da gerçekleşen yarışlarda ise genç kadınlarda İrem Zeynep Özver, İremnur Korkmaz, Damla Pala; yıldız kadınlarda Funda Taşkın, Gamze Öztürk, Yasmin Uçar ilk üç sırayı alırken erkeklerde ise yıldız A kategorisinde Mustafa Ayyorkun, Faruk Salman, Muhammed Çevik ve yıldız B kategorisinde ise Ramazan Yılmaz, Ali Küçük, Musab Arabacı podyumda yerlerini aldı.

İkinci gün gerçekleştirilen ve yol bisikleti sezonunun son yarışı olan kriteryum mücadelesinde büyük kadın ve genç erkekler 8 tur, yıldız A ve genç kadınlar 7 tur, yıldız B ve yıldız kadınlar ise 6 tur şeklinde yarıştı. Müsabakalar sonunda kadınlarda Keziban Koyun bir kez daha birinci sırayı alırken Çağla Şengör Danacıoğlu ikinci, Mehlika Elmalı ise üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Genç kadınlarda İrem Zeynep Özver birinci, İremnur Korkmaz ikinci, Handan Melike Uzun üçüncü olurken genç erkeklerde Tahir Buğra Yiğit, Emirhan Bulu, Mustafa Yıldız ilk üç sırada yer aldı.

Yıldız A kategorisinde Faruk Salman, Mustafa Ayyorkun ve Mesut Enes İpek; Yıldız B kategorisinde ise Ramazan Yılmaz, Mustafa Tarakçı, Said Mustafa Erdemli’nin ilk üç sırayı aldığı yarışta yıldız kadınlarda Funda Taşkın birinci, Gamze Öztürk ikinci ve Almina Bahar Öner ise podyumun üçüncü basamağında yerini aldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!