Bizimle iletişime geçin

Haberler

VELOTÜRK GRAN FONDO ÇEŞME 2019

Bisiklet yarışı deneyimi ile ihtiyaç sahibi çocukların hayallerini aynı parkurda buluşturan ve Çeşme’nin harika doğasını yabancı sporculara gösteren Veloturk Gran Fondo Çeşme by 2019’da parkur birincileri belli oldu. Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen ve 1300 bisikletçinin kayıt olduğu organizasyonda, 100 kilometrelik LAPIERRE Parkuru ve 47 kilometrelik TOYOTA HYBRID Parkuru olmak üzere iki farklı yarış düzenlendi.

Her iki parkurda gerçekleşen yarışlar ilk kez canlı yayın ile Youtube üzerinden yayınlandı ve Eurosport’un sevilen sesleri Sarper Günsal ve Berkem Ceylan tarafından canlı olarak yorumlandı.

Katılımcı ve misafirlerin dev ekranlardan izlediği yarışlar sonunda 100 kilometrelik uzun parkurun birincisi bir kez daha Gökhan Uzuntaş oldu. Yarışı 2 saat 42 dakika 39 saniyede  tamamlayan  Uzuntaş’ın ardından 1 dakika farkla Yunan sporcu Martinos Moutsios ikinci sırayı alırken 3 saniye farkla Turgay Germen podyumun üçüncü basamağında yer aldı.

Kadınlarda ise uzun parkurun galibi Bisan Spor Kulübü adına yarışan Keziban Koyun olurken ikinci Esin Yılmaz, üçüncü ise Arzu Sağnak oldu.

Toyota sponsorluğunda koşulan kısa parkurda ise erkeklerde Carraro takımından Kaan Soylu Özkalbim birinci olurken Trakya Bisiklet Kulübü’nden Mustafa Yıldız ikinci, Smyrna Train’den Süleyman Çelikkaya üçüncü sırayı aldı.

Kadınlar kategorisinde 1 saat 20 dakika ile AG Training’den Özge Uzun birinci sırayı alırken 3 dakika farkla Carraro’dan Rafiye Başat ikinci, Yapı Kredi Spor Kulübü’nden Gölkem Fidan üçüncü oldu.

Argeus Travel & Events tarafından Veloturk ile birlikte Carraro ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyon sporculardan yine büyük övgü aldı. Organizasyon görevlileri ve gönüllülerinin yaptığı hazırlıklar sayesinde tüm bisikletçiler parkuru sorunsuz bir şekilde tamamladı.

Veloturk Gran Fondo Çeşme by Carraro 2019’un ilk günü ise unutulmaz görüntülere sahne oldu. Bisiklet sevgisini iyiliğe dönüştüren Veloturk’ün “Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesi kapsamında, 50 ihtiyaç sahibi çocuğa hayallerindeki bisiklet hediye edildi.

“Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesi kapsamında Türkiye’nin yedi bölgesindeki ihtiyaç sahibi çocuklara bugüne kadar 3.000 bisiklet hediye edilmişti.

Expo alanında da etkinliklerin gerçekleştiği organizasyonda Fun Ride, Shimano Steps E-bike test sürüşü etkinlikleri de gerçekleştirildi.

Veloturk Gran Fondo Çeşme by Carraro 2019’un ödül töreni ise Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Organizasyon, bölge halkından da büyük ilgi gördü. Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Etkinlik ve Fuar Alanı, hafta sonu boyunca eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Dereceye girenlere ödüllerini veren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran “Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Veloturk Gran Fondo Çeşme’nin sonuna geldik. Dereceye girerek ödül alan yarışmacılarımızı tebrik ediyorum. Bu yarışı mümkün kılan Veloturk ekibine, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza, bütün sponsorlarımıza, polislerimize, zabıtalarımıza, sporcularımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Veloturk Gran Fondo Çeşme by Carraro 2019’da Türk bisikletçilerin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda, İsviçre, Hollanda, İngiltere, Fransa, Rusya, Belçika, Norveç, Filipinler, İspanya ve Ukrayna’dan sporcular da yarıştı. Argeus Travel & Events tarafından gerçekleştirilen organizasyon, bölgenin tanıtımına bir kez daha büyük katkı sağladı.

Organizasyona T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. İzmir Valiliği, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu da destek verdi.

Cyclist Türkiye’nin de iki gün boyunca hem expo alanında hem de başlangıç çizgisinde yer alarak destek verdiği organizasyonda ana sponsor Carraro’nun yanı sıra Accell Bisiklet, LAPIERRE, Shimano, TOYOTA HYBRID, Pınar Protein, Pınar Su, PT Academy, Sora Sportswear, Lig Radyo ve Alem FM de Veloturk Gran Fondo Çeşme by Carraro 2019’a sponsorluk desteği sağlayanlar arasındaydı.

Argeus Travel & Events, spor tutkunları ile başarılı spor organizasyonlarını buluşturmaya önümüzdeki dönemde de devam edecekleri duyurusunu da yaptı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!