Bizimle iletişime geçin

Haberler

GREIPEL, 2020’DE ISRAEL CYCLING ACADEMY’DE

Andre Greipel, 2020 sezonunda Israel Cycling Academy ile anlaştı. 37 yaşındaki Alman sprinter, Fransız profesyonel kıta takımı Arkea Samsic’te bir yıl kaldıktan sonra geçtiğimiz aylarda sözleşmesini sona erdirdiğini duyurmuştu. Arkea takım menajeri Emmanuel Hubert, Greipel’in performansı ile ilgili hayal kırıklığına uğradıklarını bildirmiş, Greipel de takımdan ayrıldığını belirtmişti.

Israel Cycling Academy ise geçtiğimiz ay Katusha-Alpecin takımının WorldTour lisansını devralarak WorldTour seviyesine yükseldi.

Lotto Soudal’ın ardından 2019 sezonu için profesyonel kıta takımı Arkea Samsic’e geçen Greipel, yeni takımı Israel Cycling Academy ile yeniden bir WorldTour takımında yer alıyor.

Israel Cycling Academy’nin takım menajeri Kjell Carlstrom, “Andre Greipel gibi bu sporda uzun yıllardır tecrübe edinmiş bir sporcunun takıma katılmasından dolayı onur duyuyoruz” dedi.

“Griepel’in 2020 sezonunda bizimle birlikte zafer kazanmaya devam edebileceğine inanıyoruz fakat her şeyden önemlisi, hem klasiklerde hem de diğer yarışlarda engin tecrübesi ile takımdaki diğer sporcuları ve tüm ekibi yönlendirebilecek olması.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!