Bizimle iletişime geçin

Haberler

MİLLİ TAKIM, TAKIM KLASMANINDA İKİNCİ

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’yla Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun iş birliğinde düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası 36 ve 72 kilometrelik parkurlarda gerçekleşen puan yarışlarıyla geçtiğimiz gün tamamlandı.

“Spor Dostu Kent” kimliğiyle öne çıkmayı amaçlayan Gaziantep, 28 Ekim-2 Kasım 2019 tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez organize edilen 14’üncü Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası, kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Şampiyonanın son gününde, kadınlar ve erkekler kategorisindeki yarışlar, izleyenlere heyecanlı anlar yaşatırken şampiyon isimleri de belirledi.

36 kilometrelik parkurlarda gerçekleşen yarışlarda kadınlarda, Rusya’dan Viktorovna Alisa Bondareva birinci, Ukrayna’dan Yelisaveta Topchaniuk ikinci, Rusya’dan Aleksandra Ruslanovna Evdokimova üçüncü oldu. 72 kilometrede yarışan erkeklerde ise Rusya’dan Dmitry Andreevich Rozanov birinci, Ivan Vladimirovich Makarov ikinci, Evgeny Mikhailovich Prokhorov podyumun üçüncü basamağına yerleşti.

Takım klasmanında ise Türk Milli Takımı, 100 kilometrelik yarışı 5 saat 2 dakika 30 saniyede tamamlayarak Rusya’nın ardından ikinci sırayı alarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonayı değerlendiren Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, 14’üncü Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası’na 12 ülkeden 50 sporcunun katıldığını hatırlatarak, “Şampiyona, ilk defa Türkiye’de Gaziantep’te düzenlendi. Dünya çapındaki bir şampiyonanın Gaziantep’te düzenleniyor olması bizi onurlandırdı, Gaziantep’imiz için büyük bir kazanç oldu.

Gelen sporcular 5 gün boyunca çok güzel yarıştılar. Bu yarışlar heyecanlı dakikaların yaşanmasını, adrenalinin yükselmesini beraberinde getirdi. Organizasyondan hem sporcular hem de bisiklet federasyonu memnun kaldı. Kente gelen yarışmacılara şehir turu yaptırdık, kentimizi tanıttık, onları ülkelerine çok memnun bir şekilde gönderdik. ” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

FAT BİKE İLE KARTEPE MACERASI

Editoryal

BREZİLYALI BİSİKLETÇİ BEYŞEHİR’DE

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!