Bizimle iletişime geçin

Haberler

MERSİN’DEN ANITKABİR’E ANLAMLI TUR

Mersin’den yola çıkan, aralarında görme engellilerin de bulunduğu bisikletçiler, 500 kilometre pedal çevirerek Anıtkabir’i ziyaret etti. Farklı meslek gruplarından, aralarında görme engellilerin de olduğu 13 bisikletçi Atatürk’ün kabrinde saygı duruşunda bulundu.

Grupta yer alan Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun, bu yıl 3’üncüsünü düzenledikleri “Pedala Engel Yok” projesi kapsamında Anıtkabir’e ulaşmak için bisikletleriyle 3 Kasım’da Mersin’den yola çıktıklarını belirtti.

Günde yaklaşık 100 kilometre pedal çevirerek 500 kilometrelik yolu 5 günde tamamladıklarını söyleyen Uygun, “Her yıl Mersin’den Anıtkabir’e, Atamızın huzuruna geliyoruz. Grubumuzda 3 görme engelli arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız ‘tandem’ olarak adlandırılan çift kişilik bisikletlerin arkasında pedal çevirerek bize eşlik ediyorlar.” dedi.

Süleyman Bozdağ, engellilerin evlerine kapanmamaları gerektiğini belirterek, “Ben görme engelli biri olarak bisiklete biniyorum. Bu yıl ilk defa bisikletle bu kadar uzun bir yol aldım. Ben yapabiliyorsam, tüm engelli arkadaşlar da isterlerse bunu yapabilirler. O yüzden evlerine kapanmasınlar.” diye konuştu.

Yolculuğun zaman zaman yorucu ama keyifli geçtiğini aktaran Bozdağ, “Bu etkinliğe katıldığım ve Anıtkabir’i ziyaret ettiğim için çok mutluyum.” ifadesini kullandı.

Görme engelli sporcu Burak Türkoğlu da etkinliğe iki yıldır eşiyle katıldıklarını dile getirerek, “Yol boyunca geçtiğimiz köylerde çocuklara hem spor yapmanın önemini anlatıyoruz hem de içimizdeki Atatürk sevgisini aktarıyoruz.” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

FAT BİKE İLE KARTEPE MACERASI

Editoryal

BREZİLYALI BİSİKLETÇİ BEYŞEHİR’DE

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!