Bizimle iletişime geçin

Haberler

GREEN PEDAL KUZEY KIBRIS GRAN FONDO 2019

northcyprusgranfondo.com

Fotoğraf ONUR ÇAM

“Bisikletsiz Çocuk Kalmasın” adı altında Green Pedal Bisiklet Kulubü tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesinin 2019 yılındaki en büyük organizasyonu Green Pedal Kuzey Kıbrıs Gran Fondo yarışı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Kıbrıs’ın kuzeyindeki ihtiyaç sahibi çocuklara bisiklet sağlamayı amaçlayan proje kapsamında yapılan organizasyonda, çocukları bisikletle buluşturma coşkusu, yarış heyecanıyla birleşti ve hayallerin gerçekleştirilmesi yolunda büyük bir adım atılmış oldu.

Kıbrıs’ın İskele bölgesinde ve kasım ayına rağmen ılık Akdeniz havasıyla deniz kenarında, muhteşem görüntülere sahip parkurlar üzerinde gerçekleştirilen yarışa, adanın her iki tarafından gelen sporcularının yanı sıra Türkiye başta olmak üzere farklı ülkelerin sporcuları da katıldı.

15 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen teknik toplantı ile başlayan organizasyon; Cumartesi 11 kilometrelik zamana karşı ve Pazar günü 55 kilometre kısa parkur ve 89 km uzun parkurdan oluşan yol yarışlarıyla devam etti. İki gün boyunca devam eden yarışlarda, her gün için ayrı bir ödül töreni düzenlendi ve katılımcılara kendi kategorilerinde sponsorlar tarafından çeşitli ödüller takdim edildi. Ödül töreniyle birlikte katılımcı ve gelen tüm misafirler için finiş alanında makarna partisi ve happy hour etkinlikleri de düzenlendi.

İlk gün yoğun rüzgarlı bir havada gerçekleşen 11 kilometrelik zamana karşı yarışının genel klasman birincisi Iain Evans oldu. Parkuru 15 dakika 13 saniyede tamamlayan yabancı sporcunun ardından 1 saniye farkla Kıbrıslı sporcu Hüseyin İlker Ercen ikinci sırayı alırken, 29 saniye farkla Timur Nizam podyumda üçüncü olarak yer aldı. Kadınlarda ise galip 24 dakikalık süresiyle Sevim Yıldız oldu.

Ertesi gün gerçekleştirilen kısa parkur yarışında erkekler kategorisinde genel klasmanda İbrahim Yiğit birinci olurken Hüseyin İlker Ercen ikinci, Murat Değişici ise üçüncü sırayı aldı.

Uzun parkur genel klasmanında 2 saat 23 dakika ile İzzet Şahin İçen birinci sırayı alırken, hemen ardından Gökhan Uzuntaş ikinci, Mutlu Erçevik ise üçüncü sırayı aldı.

Kısa parkur kadınlar kategorisi birincisi ise Filomena D’agnano, ikincisi Sevim Yıldız, üçüncüsü ise Birgül Demirel oldu.

Paralimpik kategorisinde ise Barış Asa hem zaman karşı hem de kısa parkurda yarışarak her iki müsabakada da birinciliği elde eden isim oldu.

Kıbrıs Bisiklet Federasyonu altında Green Pedal Kulübu organizatörlüğünde ve Noyanlar Group of Companies ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, ilk defa yapılmasına rağmen katılımcılardan büyük övgü aldı. Tüm sporcular yarışı sorunsuz bir şekilde tamamladı ve dereceye girenlerle birlikte yarışı tamamlayan tüm katılımcılara hatıra madalyası verildi.

Yarış sonunda sporculardan gelen olumlu yorumlar ışığında, Green Pedal Organizasyon ekibi şimdiden Green Pedal Kuzey Kıbrıs Gran Fondo’nun ikincisi için hazırlıklara başlayacaklarını duyurdu. Ayrıca başlatılan proje kapsamında, ihtiyaç sahibi her çocuğa bisiklet sağlanana kadar bu tür organizasyonların devam edileceği de açıklandı.

Üç gün boyunca devam eden organizasyon kapsamında bir de halk sürüşü düzenlendi. Expo alanında ise çeşitli içecek servisleri, yerel Kıbrıs ürünlerinin tanıtımı, bisiklet teknik servis ve ürün satışları gerçekleşti. Eski milli pedal Mustafa Palaska söyleşisi de organizasyonun en keyifli ve anlamlı etkinliklerinden biri olarak kaydedildi.

Bir bisiklet şenliği havasında gerçekleşen etkinliğe halk da büyük ilgi gösterdi. Bu sırada denizin keyfini çıkaran turistler de expo alanındaki stantları ziyaret ederek etkinliğe katılım gösterdi.

Pazar günü gerçekleşen yol yarışları Bayrak Radyo Televizyon Kurumu tarafından canlı olarak yayınlandı ve sporcu ve organizatörlerle röportajlar yapıldı.

Derece girenlere ödülleri, Green Pedal Yönetim Kurulu Üyeleri, sponsorlar, İskele Belediyesi, emniyet yetkilileri ile federasyonun mevcut ve eski yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Organizasyona KKTC Başbakanlık Spor Dairesi, Kıbrıs Bisiklet Federasyonu, İskele Belediyesi, Polis Müdürlüğü ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu destek verdi.

Ana sponsor Noyanlar Group of Companies’in yanında Kale Boya, OZA Kahve, SIBA, NorthernLAND, SBC BORU, Doygundağ Aluminyum, ZADEN Kuyumculuk, Ali Yalçın Hırdavat, DOZERSAN, PnP Computer ve Tudors da sponsorluk desteği ile organizasyona büyük katkı sağlayan firmalar arasında yer aldı.

Yarış sonuçlarının tamamına ulaşmak için tıklayın.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSAN MİTHRA ULTEGRA İNCELEMESİ

Bisikletler

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | TRAİNER ANTRENMANLARINI KEYİFLİ KILACAK ÖNERİLER

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!