Bizimle iletişime geçin

Haberler

YENİ ZELANDALI ÇİFT, ÜÇÜNCÜ KEZ TÜRKİYE’DE

Bisikletle üç kıtada 8 bin 500 kilometre sürecek bir yolculuğa çıkan 49 yaşındaki Yeni Zelandalı ressam Stephanie Walker ve 48 yaşındaki öğretmen Aaron Williams çıktıkları tur kapsamında Antalya’nın Demre ilçesine ulaştı.

Stephanie Walker ve Aaron Williams 9 ay önce, çalıştıkları iş yerlerinden bir yıllığına izin alarak ilk önce uçakla İtalya’nın başkenti Roma’ya geldi. Roma’dan bisikletle yola çıkan iki arkadaş, Hırvatistan, Karadağ, Yunanistan’ı geçerek 8 Eylül günü gemiyle Rodos Adası’ndan Marmaris’e geçerek Türkiye’ye giriş yaptı.

Bisikletle Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu üzerinden Sinop’a kadar giden ikili, Sinop’tan Amasya, Ankara, Kayseri, Nevşehir, Konya üzerinden son olarak Antalya Demre’ye ulaştı. Bisiklet turlarının Türkiye bölümünü Dalaman Havalimanı’nda tamamlayarak uçakla İsrail’e geçmeyi planladıklarını belirten Yeni Zelandalı çift, birer ay boyunca İsrail, Mısır ve Lübnan’da bisikletle gezerek, uçakla Londra’ya, oradan da tekrar ülkelerine dönerek turu tamamlayacaklar.

Türkiye’ye üçüncü kez geldiklerini belirten ve tekrar geleceklerinin de altını çizen ressam Stephanie Walker, “Türkiye’ye bisikletle üçüncü gelişimiz. Bir yıllık bisiklet turumuzun 3 aylık bölümünü Türkiye’ye ayırdık. Türkiye’de 3 bin kilometre yol yapacağız. Toplamda bir yıl içinde, üç kıtada 8 bin 500 kilometre yol kat edeceğiz. Bu turdaki amacımız, farklı ülkeleri, farklı kültürleri, tarihi, doğayı tanımak.

Türkiye bu mevsimde bisiklet turu için çok uygun. O kadar zenginlik var ki insan defalarca gezmeye doyamıyor. Ama Türkiye’nin en büyük zenginliği kalbi çok güzel, yardımsever, konuksever insanları. Bu kadar kalbi insan sevgisiyle dolu insanlar, dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu nedenle üçüncü kez Türkiye’deyiz. İkinci kez aynı yerleri geziyoruz ve mutlaka yine geleceğiz.” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!