Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLETLİ KADINLARDAN FARKINDALIK SÜRÜŞLERİ

Bisikletli olan ve bisikletli olmak isteyen kadınlar arasında bir dayanışma ortamı yaratmayı, kadınlara cesaret vermeyi, Türkiye’de gündelik hayatlarında bisiklete binen kadın sayısını artırmayı ve bisiklet dünyasındaki kadınları görünür kılmayı amaçlayan bir kadın girişimi olarak varlığını sürdüren Bisikletli Kadın İnisiyatifi, farkındalık amaçlı etkinliklerle bisikletseverleri bir araya getirecek.

İlk olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için pedallayacak olan Bisikletli Kadınlar, 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde iki farklı etkinlik düzenleyecek.

30 Kasım Cumartesi günü Turuncu Pedalşörler ile ilk sürüşünü gerçekleştirmeye hazırlanan Bisikletli Kadınlar, Kalamış Parkı’ndan başlayarak Caddebostan’a sürecekler. İlki geçtiğimiz yıl 25 Kasım’da gerçekleşen ve bu yıl ikinci kez düzenlenecek etkinlik, saat 10.00’da başlayacak.

Geçit töreni ve bilinçlendirme etkinliği olarak Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında gerçekleştirilecek bisiklet sürüşünde, günün rengi olarak belirlenen ‘turuncu’ renkli giysi ve aksesuarlar kullanılarak şiddete karşı mücadeleye dikkat çekilecek. Sürüşe, tüm bisiklet toplulukları davet edilirken etkinlik kadın, erkek ayırt etmeksizin katılmak isteyen herkese açık olacak.

Hemen ardından 1 Aralık Pazar günü yine Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Yaşamda Kadın ve Sanat Derneği ile ikinci bir sürüş etkinliği gerçekleştirilecek. 15.00’da Caddebostan’da başlayacak etkinlikte pedallar, Kadıköy’e doğru çevrilecek.

Sürüşten sonra ise aynı gün, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde yönetmenin de katılımıyla Benim Bisikletim Benim Şehrim Film gösterimi gerçekleştirilecek. Saat 18.00’da başlayacak gösterime katılım yine herkese açık ve ücretsiz olacak. Film gösteriminin hemen ardından yönetmen Ufuk Aydın ile bir de söyleşi gerçekleştirilecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!