Bizimle iletişime geçin

Haberler

BALIKESİR’DE PEDALLAR DOĞA VE SAĞLIK İÇİN ÇEVRİLDİ

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kaymakamlık ve belediye işbirliği ile çocuklara bisikleti sevdirmek, ara tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak için “Doğa İçin, Sağlık İçin Pedal Çevir” sloganı ile bisiklet turu gerçekleştirildi.

Kaymakam Zafer Oktay, Belediye Başkan Vekili Çağrı Çağatay Çavdar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Çakır, öğretmen ve yüzlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen ve Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan ve yaklaşık 14 km süren bisiklet turu, Balıkesir Caddesi, Çevre yolu, Akhisar Caddesi güzergahında devam etti.

Bisiklet kullanımının sağlık açısından çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Zafer Oktay, “Sağlık için pedal çevir” sloganımızla öğrencilerimizle beraber, öğretmenlerimizin de katılımıyla bir projeyi tatbik ediyoruz. Gayemiz sağlıklı yaşamak.

Öğrencilerimize hareket imkanı sağlamak ve sağlıklı bir yaşam için, özellikle onları sürekli olarak kapalı ortamlardan uzak tutmak adına bu etkinliklerimizi sürekli hale getiriyoruz. Bunlar farklı sportif etkinliklerle beraber bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben tüm vatandaşlarımızı da bu tip etkinliklere katılmaya davet ediyorum. Öğrencilerimizin de bunu alışkanlık haline getirmesi için hep birlikte çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak ise “Sındırgı Belediyesi en çok çocukların belediyesi olduğunu bugün de yapılan bisiklet binme etkinliği ile gösterdi. Biz çocuklarımızın gelişimi için her türlü çalışma da yer alıyoruz. Onların ara tatillerini iyi değerlendirmeleri adına sinema etkinliği, kitap okuma etkinliğinin yanında bisiklet turu ile onlara fırsatlar sunmaya gayret ediyoruz” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!