Bizimle iletişime geçin

Haberler

FATİH ÖZGÜR PEDALLAR’DAN ‘ÖĞRETMENİME PEDAL’ ETKİNLİĞİ

Fatih Kocamustafapaşa İlkokulu’nda kurulan Fatih Özgür Pedallar Bisiklet Kulübü, bisiklet ve güvenli sürüş farkındalığını artırmak amacıyla başlatılan proje dahilinde bugün, “Öğretmenime Pedal” etkinliği gerçekleştiriyor. Farkındalık turunda Fatih Belediyesi, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü, Fatih İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul’daki farklı bisiklet kulüpleri de Fatih Özgür Pedallar’a destek verecek.

Etkinlik kapsamında Fatih Kocamustafapaşa İlkokulu’ndan hareketle önce Fatih Sancaktar Hayrettin İlkokulu’na, Fatih Hekimoğlu Alipaşa İlkokulu’na, Neslişah İmam Hatip Ortaokulu’na gidilerek Öğretmenler Günü kutlanacak. Ardından da Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne pedal çevrilecek.

“Bisiklet sevmeyen çocuk yoktur, her çocuk bisiklet sürmek ister” fikrinden yola çıkan Fatih Özgür Pedallar Bisiklet Kulübü, bugüne kadar okul bahçesine bisiklet parkuru çizilmesi, okuldaki öğrenciler için 75 bisiklet temin edilmesi, 1200 mevcutlu okuldaki her öğrencinin güvenli sürüş, trafik ve ilkyardım eğitimi almalarının sağlanması, 26 şubeye sahip okulda her sınıfın haftada bir saat uygulamalı bisiklet eğitimi alması, bu kapsamda bisiklet sürmeyi bilen öğrencilere ileri düzey sürüş tekniklerinin öğretilmesi, bilmeyen öğrencilere ise bisiklet kullanımının öğretilmesi gibi pek çok çalışma yürütüyor. Kulübün en büyük amacı ise bu projeyi, İstanbul’daki tüm okullara yaymak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!