Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF ANTALYA 2020

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), Türk bisikletinin ve Antalya şehrinin marka organizasyonlarından biri haline gelen Tour of Antalya powered by AKRA’nın, 20-23 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirileceğini duyurdu. Bu yıl üçüncü yaşını kutlamaya hazırlanan dev organizasyon, UCI klasmanında bir basamak yükselerek 2.1 kategorisindeki yarışlar arasında yerini aldı.

İki sene gibi kısa bir süre içinde sporseverlerin ve uluslararası bisiklet camiasının beğenisini kazanan Tour of Antalya powered by AKRA, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Bu yıl üçüncü kez organize edilecek olan 4 etaplık turun, başlangıç ve bitiş tarihleri de resmi olarak açıklandı. Uluslararası Bisiklet Birliği UCI, Tour of Antalya’nın 20-23 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenleneceğini duyurdu.

Tour of Antalya sınıf atladı

İlk iki yılında UCI’ın 2.2 kategorisinde düzenlenen Tour of Antalya, yeni yaşında sınıf atlamayı da başardı.

İkinci yılında 21 ülke 28 takımdan 168 sporcunun yer aldığı organizasyon, klasmanda bir basamak yükselerek Tour of Slovakia, Tour Cycliste International du Var et des Alpes Maritimes ve Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo gibi dünyaca ünlü UCI 2.1 kategorisi yarışlarından biri oldu.  

Artık World Tour takımları da Tour of Antalya’ya katılabilecek

Tour of Antalya Powered by AKRA’ın UCI 2.1 kategorisine yükselmesi, bisiklet sporunun en üst seviyesinde yer alan, milyonlarca sporsever tarafından ilgiyle takip edilen World Tour takımlarının da bu organizasyona dahil olabileceği anlamına geliyor. Böylece Tour of Antalya Powered by AKRA her yıl değerine değer katmaya devam ediyor.

Katılacak takımlar ve etaplar kısa süre içerisinde açıklanacak

Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından AKRA – Barut Hotels’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek Tour of Antalya powered by AKRA 2020’ye katılacak takımlar ve organizasyon etapları ise kısa süre içerisinde kamuoyuyla paylaşılacak.

Antalya, Corendon Airlines ve Diana Travel’ın da sponsorluk desteği vereceği Tour of Antalya powered by AKRA 2020 ile birlikte 20-23 Şubat 2020 tarihleri arasında bir kez daha “Pedalların Efendileri”ne ev sahipliği yapacak.

Ayrıca Tour of Antalya’nın kapanış gününde gerçekleştirilecek AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum da üçüncü yılında, amatör bisikletçilerin bir kez daha profesyonel sporcular ile aynı parkuru kat etmesini sağlayacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!