Bizimle iletişime geçin

Haberler

BURSA BİSİKLET AKADEMİSİ’NDE EĞİTİMLER SÜRÜYOR

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Kent Konseyi ve BUBİDOSD ile 2015 yılından bu yana sürdürdüğü Bisiklet Akademisi sonbahar döneminde de yoğun ilgi görüyor. Özellikle kadınların katıldığı akademide, güvenli bisiklet sürüş eğitimleri veriliyor. Nilüfer’de daha çok kişinin bilinçli ve güvenli bir şekilde bisiklet kullanması için hayata geçirilen Bisiklet Akademisi eğitimlerine devam ediyor.

Nilüfer Belediyesi’nin, Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği (BUBİDOSD) ve Nilüfer Kent Konseyi iş birliği ile bilinçli bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla sürdürdüğü Bisiklet Akademisi’nde sonbahar dönemi eğitimlerine ilgi büyük.

Konak Kapalı Pazar Alanı’nda, bilinçli ve güvenli bisiklet sürme becerisinin artırılması amacıyla verilen eğitimlerden, 7’den 70’e herkes ücretsiz olarak yararlanıyor.

BUBİDOSD Başkan Ertan Ayçetin ve dernek üyelerinin gönüllü olarak eğitim verdiği Bisiklet Akademisi ile sürdürülebilir trafik ve yaşanabilir bir çevre oluşturulması ile insan sağlığının korunması da amaçlanıyor. 

Bisiklet sürmeyi öğrenmek isteyen herkese eğitimlerin açık olduğu akademide, her hafta pazartesi, salı ve cuma günleri öğleden sonra eğitim veriliyor. Bisiklet Akademisi’nin sonbahar dönemi Aralık ayında bitecek. Yeni dönem ise 2020 yılı Mart ayında başlayıp Mayıs ayında sona erecek.

Bisiklet Akademisi’ne özellikle kadınların büyük ilgi gösterdiğini belirten BUBİDOSD Başkanı ve eğitmen Ertan Ayçetin “Farklı yaştan vatandaşlar eğitimlerimize katılıyor. Verdiğimiz eğitimler sonunda katılımcılar, profesyonel şekilde bisiklet sürmeyi öğreniyorlar. Eğitim sonunda bisiklet kullanmayı öğrenenler buradan çok mutlu ayrılıyor. Spor kenti Nilüfer’de her yaştan insanın bisiklet kullanmasını istiyoruz” dedi.

Akademide, ileri teknik sürüşleri eğitimi, pratik eğitim, güvenli sürüş eğitimi verdiklerini söyleyen Ayçetin ayrıca, otistik ve down sendromlu bireylere de bisiklet kullanma eğitimi verildiğini belirtti. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!