Bizimle iletişime geçin

Haberler

KIBRIS’TA SPORDA BARIŞA DESTEK SÜRÜŞÜ

Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösteren Green Pedal Bisiklet Kulübü ile Güney Kıbrıs’taki Famagusta Cycling Team işbirliğinde düzenlenen ve uluslararası bir organizasyon olan Peace and Sport Monaco’nun White Card etkinliği bu yıl ikinci kez gerçekleştirildi.

Britanyalı bisikletçi Chris Froome ve Philippe Gilbert’in de temsilcilerinden olduğu Peace and Sport Monaco, sporun gücüyle barışçıl topluluklar oluşturarak daha güvenli, daha adil ve kapsayıcı bir dünya yaratmak amacıyla tarafsız ve bağımsız bir organizasyon olarak 2007 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor.

Peace and Sport Monaco’nun “White Card” etkinliği ise spor dünyasındaki sarı ve kırmızı karta referans olarak cezalandırmayı değil, barışı teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda Kıbrıs’ta 24 Kasım’da ikincisi gerçekleştirilen dostluk ve barış mesajlı sürüşe 130’u aşkın bisikletçi katılım göstererek beyaz kart gösterdi.

Green Pedal Bisiklet Kulübü ile Famagusta Cycling Team işbirliğinde gerçekleştirilen sürüşün, siyasi amaç ve mesajlardan uzak olarak yapıldığı ve yalnızca insani ve sportif değerlerin ön planda tutulduğu vurgulandı. Mağusa-İskele-Kantara yönünde pedal çeviren bisikletçiler, tüm dünyada ve sporda barışın önemine dikkat çektiler.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!